GeriSpor "Sporcularımız 2012 Londra Olimpiyatları'nın yıldızı olacaklar"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Sporcularımız 2012 Londra Olimpiyatları'nın yıldızı olacaklar"

"Sporcularımız 2012 Londra Olimpiyatları'nın yıldızı olacaklar"
refid:19902170 ilişkili resim dosyası

Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki Atatürk Spor Salonu'nda 60 ilden bin 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonanın son gününde 87 kilo büyük erkekler ve 73 kilo büyük bayanlar müsabakaları gerçekleştirildi.

Büyük erkekler 87 kiloda Ankara Ulaştırma'dan Ali Sarı altın madalyanın sahibi oldu. İkinciliği İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Serdar Yüksel, üçüncülüğü ise Karaman Türk Telekomspor'dan Murat Yağmur ve İzmir'den ferdi olarak katılan Okay Düztepe elde etti.

Büyük bayanlar 73 kiloda ise birincilik kürsüsüne Adana Doğduspor'dan Nafia Kuş çıktı. Bu sikletin ikincisi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Burcu Sallakoğlu, üçüncüsü ise Bursa Yıldırımspor'dan Şengül Dinç ve İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Cansel Deniz oldu.

Olimpiyatlardan madalya beklentisi

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, şampiyona sonrasında, Alanya'daki organizasyonun mükemmel olduğunu belirterek Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve görevlilere teşekkür etti.

Alanya'daki şampiyonanın, Manchester'de yapılacak olan Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcuların belirlenmesi için Türkiye'de yapılan ilk şampiyona olduğunu belirten Şahin, “Bundan sonra yine Alanya'da devam edecek olan gençler ve büyükler seçmelerinde milli takım aday kadrolarını belirleyip iyinin en iyisini Avrupa Tekvando Şampiyonası'na ve Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'ndan sonra da Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'na göndereceğiz” dedi.

2012 yılı içerisindeki en büyük hedeflerinin Londra Olimpiyatları olduğunu vurgulayan Şahin, Londra Olimpiyatları'na giden yolda çok büyük bir başarı yakaladıklarını, olimpiyatlara gitmek için 4 kotadan 3'ünü alarak büyük bir başarıya imza attıklarını bildirdi.

Türkiye'yi Londra Olimpiyatları'nda 68 kiloda Servet Tazegül, ağır siklette Bahri Tanrıkulu, 67 kilo bayanlarda ise Nur Tatar'ın temsil edeceğini belirten Şahin, “Onlardan beklentimiz millet olarak büyük. İnşallah 2012 Londra Olimpiyatları'nın yıldızı olacaklar” diye konuştu.

2011 yılını çok başarılı geçirdiklerini anlatan Şahin, 2012 yılında da olimpiyat kotalarının alınmasının hem ülkede hem tekvando camiasında büyük bir moral motivasyon sağladığını dile getirdi.

Bu seneki Avrupa Tekvando Şampiyonası ve Dünya Gençler Şampiyonası'nda ve takip eden diğer şampiyonalarda da başarılarını devam ettirmek istediklerini söyleyen Şahin, “3 sporcumuz da madalyaya çok yakınlar. Ama hiç bir zaman bunun garantisi yoktur. Yarışması zor olan bu tür sporlarda veriler ve göstergeler bazen bozulabilir. Fakat ben 3 sporcumun da dünya klasmanındaki, Avrupa klasmanındaki geçmiş başarılarına baktığımda en şanslı madalya adayları olduğuna inanıyorum. Hatta altın madalya adayları olduğunu biliyorum. üçüne de güveniyorum. Madalya sayımız 3 olsun, rengi de en iyi olsun diye ümit ediyorum” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle