« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sporcular yürüyüş yaptı

Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası'na katılacak sporcular, Kocaeli kent merkezinde yürüyüş yaptı

A.A.
SON GÜNCELLEME
Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası'na katılacak sporcular kent merkezinde yürüyüş yaptı.

Türkiye, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan'dan yarın başlayacak olan turnuvaya katılan 15 yaş altı buz hokeyi milli takımı sporcuları, Hürriyet ve Cumhuriyet caddelerinin kesiştiği yürüyüş yolunda bir araya gelerek ülkelerinin bayraklarının bulunduğu dövizlerle yürüyüşe geçti.

Fethiye Caddesi'nden Kültür Tepesi'ne ulaşan sporcular, birlikte fotoğraf çektirdi.

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, gazetecilere yaptığı açıklamada, turnuvaya katılacak diğer ülkelerin yürüyüşe yetişemediğini belirterek, tüm ülke takımlarıyla yürüyüş yapmayı arzuladıklarını söyledi.

Yürüyüş sırasında vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Duman, spor organizasyonlarının ülkeye iktisadi katkı da sağlayacağını kaydetti.

Duman, “Buradan ayrılan ülkelerin hiçbiri buraya gelene kadar Kocaeli'yi hiç tanımıyorlardı. Bu organizasyonlar, turizm açısından da katkıları olacak. Ülkemizde 'Kocaeli' denilince sanayi kenti akla geliyordu ama şimdi sporcu ve turizm şehri olduğu da ortaya çıkıyor” diye konuştu.

-Türkiye'nin ilk rakibi Yunanistan-

Turnuvada ilk olarak yarın Yunanistan ile karşılaşacaklarını belirten Duman, maçın kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Yunanistan maçını kazanacaklarını düşündüğünü anlatan Duman, “İyi bir kamp dönemi geçirdik. Takımımız iyi durumda. Yarın ki maçı da inşallah kazanacağız. Kocaeli halkının müsabakalara desteğini bekliyoruz. Türkiye için Yunanistan ve Bulgaristan maçları, her zaman diğer maçlara göre ayrı bir değer kazanır” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu'nda yarın başlayacak turnuvaya 8 ülkeden 160 sporcu katılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz