Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sporcular dinlendi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

27. Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak Türk sporcu kafilesi, oyunlara 13 gün kala Avustralya'ya ulaşmasının ardından, ilk günü en önemli sorunlar olarak gözüken iklim ve saat farkına alışmakla geçirdi. Yalnızca güreş milli takımları, mindere çıkacakları Darling Harbour'daki salona giderek kısa bir ter atma çalışmasında bulundu.

Madalyaya servet yağacak

Sydney'de madalya kazanacak sporcular servete konacak. Gençlik Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, altın madalyaya 750, gümüşe 600, bronza da 450 Cumhuriyet altını verecekleriri söyledi. Mutlu, 3 bankada açılan hesapta şu ana kadar 200 milyar lira biriktiğini, işadamı ve sporseverlere çağrıda bulunarak olimpiyatta madalya kazanan sporculara bu kampanyadan büyük paralar ödeneceğini söyledi.

Yerlilerden protesto

Yıllarca Avustralya Hükümeti ile sürekli çekişen, kendilerine ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldığı için sürekli olarak hükümeti protesto eden Aburgine yerlilerinin Sydney Olimpiyatı'na gölge düşürmemesi için hükümetin geniş tedbirler almasına rağmen başarılı olamadı. Nevil adındaki bir Aburgine yerlisi, Adelide-Sydney arasındaki 3 bin km'yi elinde olimpiyat meşalesi taşıyarak tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz