GerieSpor Zula Rekabet Turnuvası’na rekor katılım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zula Rekabet Turnuvası’na rekor katılım

Zula Rekabet Turnuvası’na rekor katılım

15 Milyondan fazla oyuncuya sahip yüzde yüz yerli yapım oyun Zula’nın, 9 Temmuz - 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Rekabet Turnuvası’na 1200’den fazla espor takımı başvurdu. Zula Rekabet Turnuvası’nda bir yıl içinde 120 bin TL nakit para ödülü dağıtılacak. 30 bin TL ödüllü bu turnuvanın finalinde oynayan iki espor takımı ise, yıllık 800 bin TL ödül dağıtacak Zula Süper Lig’in ikinci sezonunda profesyonel olarak oynamaya hak kazanacak. Zula Rekabet Turnuvası, espor takımlarının Zula Süper Lig’e yükselmesi için büyük bir fırsat sunuyor.

InGame Group tarafından yaratılan, dünya genelinde 100’den fazla ülkede 11 dilde 15 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan yüzde yüz yerli oyun Zula’ya olan ilgi, günden güne katlanarak büyüyor. Yıllık 800 bin TL ödül dağıtan Zula Süper Lig’de yer almak isteyen oyuncular için büyük bir fırsat sunan Zula Rekabet Turnuvası’na, 1200’den fazla espor takımı başvurdu.

9 Temmuz Pazartesi günü başlayan Turnuva süresince, başvuru yapan takımlar arasından 512 takım 128’erlik dört grupta mücadele edecek. Çeyrek finallerden itibaren canlı yayınlanacak Zula Rekabet Turnuvası’nın offline finali, 26 Ağustos Pazar Günü Zula’nın Kadıköy’deki Espor Merkezi’nde gerçekleşecek. Final heyecanını sevdikleri oyuncularla paylaşmak isteyenler Kadıköy Zula Espor Merkezi’nde takip ettikleri espor takımlarıyla buluşabilecek. 9 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasından gerçekleşecek Zula Rekabet Turnuvası’nda 30 bin TL’lik para ödülü dağıtılırken final oynayan iki takım, Zula Süper Lig’in ikinci sezonunda profesyonel olarak oynama hakkı kazanacak. Zula Rekabet Turnuvası’nda bir yılda  120 bin TL’lik para ödülü dağıtılacak.

Türkiye’de esporun gelişmesi ve uluslararası arenada rekabet eden yıldız esporcular yetişmesi amacıyla espor alanında çalışmalarına devam eden InGame Group, bir yıl içinde yaklaşık 8 milyon TL’lik espor yatırımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu yatırımlar kapsamında InGame Group tarafından geliştirilen iki farklı Espor Merkezi projesi de bulunuyor. Önümüzdeki günlerde hayata geçecek Espor Merkezi’nde uluslararası espor turnuvaları gerçekleştirilirken, bir diğer merkez ise süper lige çıkacak takımlara hizmet edecek. Espor takımları Zula espor merkezleri sayesinde takım antrenmanları yapma imkanına da sahip olacak. Esporcuların gelişimi için çeşitli derslerin de verileceği merkezde, dünya çapında Türk  esporcular yetiştirilmesi hedefleniyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle