« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Zabıta Boksör’den Bilgiç ve Ergin’e ziyaret

İngiltere’de bir yıl içinde yaptığı dört maçı da kazanarak ağır siklette altın kemerin sahibi olan ‘Zabıta Boksör’ Durmuş Kararuş, Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve Başkonsolos Çınar Ergin ile görüştü.

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
SON GÜNCELLEME

PENDİK Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan Durmuş Karakuş, bir önceki maçını gelerek kemerini takan Büyükelçi Bilgiç’e verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ringe birkaç Türk seyircinin desteğiyle çıktığını anlatan Karakuş, şunları söyledi: “Rakibim Alan Stevens kendinden çok emindi. Yaklaşık 500 destekçisiyle salonda bize gözdağı vermek istedi. Benim destekçim iki elin parmaklarına bile ulaşamayacak kadar azdı. Ama arkamda 80 milyon Türkiye var gibi dövüştüm ve Allah’ın izniyle kazandım.”
Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç de, Durmuş Karakuş’u gösterdiği başarıdan dolayı kutladı. Bir Türk boksörün kendi imkanlarıyla gelip yaptığı bütün maçları kazanmasının gurur verici olduğunu belirten Bilgiç, Karakuş’a bundan sonraki hayatında başarı dileklerini iletti.

‘Zabıta Boksör’den Bilgiç ve Ergin’e ziyaret

Karakuş, Büyükelçi Bilgiç ziyaretinin ardından Başkonsolos Çınar Ergin’le görüştü. Ergin de şampiyon boksörü tebrik ederek, her zaman yanında olacaklarını söyledi. Türk insanın hemen hemen her alanda başarı potansiyeline sahip olduğunu belirten Ergin, Karakuş’a spor ve tüm hayatında başarılar diledi.
Karakuş, son maçını İngiltere’nin Kent bölgesindeki Gillingham Futbol Kulübü’nde cumartesi akşamı Alan Stevens ile yapmış, 4-1 kazandığı dövüşün ardından altın kemerin sahibi olmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz