GeriFutbol Yoga, Aslan Yogi'yi yaşatacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yoga, Aslan Yogi'yi yaşatacak

Yoga, Aslan Yogi'yi yaşatacak

Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf, Aslan Yogi maskotunu yaşatmak için nesli tükenmekte olan beyaz aslan türünün yetiştirilmesine yardımcı olacaklarını söyledi.

Dünyanın her yerinde faaliyet gösteren Türkiye merkezli Yoga Academy’nin ünlü maskotu Aslan Yogi canlandı!
Cesaretin ve gücün simgesi olarak bilinen aslanı, yıllardır küçüklü büyüklü Aslan Yogi maskotlarıyla tüm Yoga severlere sunan Yoga merkezi, şimdi de Aslan Yogi'nin canlandığını müjdeledi.

Yoga Academy’nin kurucusu ve Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf, Aslan'ın bu gezegendeki en güçlü simge olduğunu belirterek, "Orijinal Yoga Sistemi ise kişiyi güçlendiren, sağlıklı, mutlu, odaklı olmasını sağlayan çok kadim bir spor. 0’dan 100’e herkes uygulayabilir, aslan gibi cesur ve güçlü bir bedene ve yüreğe sahip olabilir. İşte biz de çocukları, yetişkinleri, aileleri motive etmek, Orijinal Yoga Sistemi’nin faydalarını vurgulamak için böyle bir maskot seçtik" dedi.

Doğada gerçekleştirmek istedikleri bir proje olduğunu ifade Manaf, "Çevre bilinci ve her canlının yaşam hakkı var düşüncesiyle gezegenimizde nesli tükenmeye doğru giden aslanı korumak. Özellikle beyaz aslan tükeniyor. Dünyada yalnızca 30 adet beyaz aslan kalmış. Biz de nesli tükenmemesi adına ileride doğada kurulacak olan tesisimizde bu türe destek vereceğiz. Yavru beyaz aslanı doğada yetiştireceğiz. Böylece Yoga yapanlara sunduğumuz Aslan Yogi maskotu da canlı olacak” dedi.

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Manaf sözlerini şöyle sürdürdü:

“Orijinal Yoga Sistemi hiçbir uzakdoğu kültürüne ait değildir, dünya mirasıdır, sağlıklı bir spordur. Beden, zihin, enerji, ruh uyumu sağlar ve insanı çok güçlü, dayanıklı, pozitif yapar. Bu çok önemli bir güçtür, doğal olarak kişi bu gücü dünyaya sevgi, barış ve huzur yaymak için kullanır. İnsana ve çevre duyarlılığına dair çalışmalarımız sürecek.”

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Spor dünyasında son 24 saatte neler yaşandı?İşte spor gündeminde son 24 saatte öne çıkan haberler... Spor turu (21.06.2019)

iddaa'da en çok oynanan bahisleri kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle