GeriUğur MELEKE Yine bir Visca akşamıydı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine bir Visca akşamıydı

Antonio Di Natale, 20 yıllık futbol kariyerinde hiçbir büyük kulüp forması giymedi.

Juventus ya da Milan’la şampiyonluk mücadelesi yapma şansı olmadı. Ama Udinese’de 12 sezon forma giydi, takımını bir kez Şampiyonlar Ligi’ne, üç kez de Avrupa Ligi’ne taşıdı. İki kez gol kralı oldu. Geçtiğimiz sene futbolu bıraktı ama 80’ler sonrası doğanlar için Udinese demek, Di Natale demek; Di Natale demek, Udinese demek artık.

Türk futbolu böyle kült figürleri çok sık çıkaramaz; lâkin Başakşehir’li Visca için sanırım şimdiden kulübün bir numaralı efsanesi demek yanlış olmaz. Henüz 21 yaşındayken, 400 bin dolara tuttu Başakşehir’in (İBB’nin) yolunu. 8 sezonda Başakşehir formasını 264 kez giydi, 67 gol-72 asist yaptı. Düştü-çıktı, ikinci lige gitti geldi, bek oynadı-açık oynadı, ama gelişimi hiç durmadı. Her yıl üzerine koydu. Kendine hep iyi baktı, bir ara 3 sezon tek bir maç kaçırmadan ligde bütün müsabakalarda ilk 11 oynadı. Dünkü Başakşehir’e bakıyorum, yine en fit o. Yine en hazır o. Yine en etkili o.

Başakşehir’in ikinci vitesten üçe dahi atmadığı bir maçta yine farkı, kendi çizgisinde Ibanez’e kurduğu üstünlükle Visca yarattı. İlk golü getiren korneri de o kazandırmıştı zaten. Trabzonspor’sa sezona hiç hazır değil, geçen yılı bitirdikleri noktanın çok gerisindeler. Oyuna sonradan giren Abdülkadir Parmak’la heyecanlandık ama o da bir rüzgar yaratamadı. Skorun 2-0’dan fazla olmamasının tek sebebi, Başakşehir’in vites yükseltmemesi.

BURNLEY DE GRUPLARI İSTİYOR
Dün Avcı’nın orta üçlüsünü tümüyle değiştirip, Emre-Mahmut’u dinlendirmesi beni çok mutlu etti. Bu kez Avrupa Ligi için belli ki daha ciddiler. Burnley de dün sahaya çıktı, onlar da iki bek ve iki forvetlerini değiştirmişlerdi. Taylor ve Bardsley kenardalardı. İyileşen Wood’u da ligde kullandı Dyche. Grupları Burnley de istiyor. Heyecanlı bir perşembe bekliyor bizi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle