« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hücuma takviye şart

İSVİÇRE’de iki ciddi takımın oynadığı son derece ciddi bir hazırlık maçı izledik dün gece.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uğur Meleke

Uğur MELEKE

Hem Garcia, hem de Kocaman, 27 Temmuz’da sezonu açacakları için ideale yakın 11’lerine şans verdiler sahada. Özellikle Marsilyalılar çok ciddilerdi, zaman zaman lüzumundan fazla sert oynadılar, hakem kararlarına yaptıkları güçlü itirazlar da enteresandı. Ciddiyetlerinin karşılığını yeni transfer Germain’in golüyle de kazanarak aldılar. Fenerbahçe için de iyi bir testti kesinlikle. Juventus Bükreş maçının ilk yarısını saymazsak, her bir devre üstüne koyuyorlar, gelişiyorlar. Sporting maçında bir saat gayet iyilerdi. Marsilya önünde de diri bir görüntü verdi sarı lacivertliler. Pozisyon da üretiyorlar ama tek eksikleri gol...

VAN PERSIE YETMEZ

Aykut Kocaman, Advocaat’ın 4-3-3’ünü değil, 4-2-3-1’i tercih ediyor. Orta saha Mehmet ve Souza ile ikili, Alper’se on numara pozisyonuna kaymış. Takımın bir numaralı önceliği önde baskı. Dün gece bu baskı sayesinde 34 yaşındaki tecrübeli kaleci Pele’yi tam 3 kez hataya zorladılar. Geçen sezona göre çok daha istekli gözüken Van Persie’nin liderlik ettiği pres belki gol getirmedi ama üç net pozisyon getirdi Fenerbahçelilere. 50-55 maça varabilecek bir sezonu tek bir Van Persie ile götürmek mümkün olmayacağına göre, bir santrfor transferi şart sarı lacivertliler için.

KAMENI GAYET İYİYDİ

Sahadaki transferlerdense Kameni gayet iyiydi. Ocampos ve Germain’in iki tehlikeli şutunu soğukkanlılıkla çıkardı, oyun kurmada becerisini de gösterdi. Dirar, Sporting maçına göre daha durgundu ama bence Şener’in bu savruk halini görünce Faslıyı sağ bekte düşünmek daha doğru olacak sanki. Valbuena 90 dakika boyunca ıslıklanmasına rağmen etkiliydi, istekliydi, gole de en yakın isim oydu. Takım ona alıştıkça beklenenden daha fazla gol atacak belli ki.

F.Bahçe iyi yolda. Ama hücuma iki kaliteli isim daha şart.


Bunları da Beğenebilirsiniz