GeriRüştü Reçber Soldado'nun golü her şeyi değiştirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soldado'nun golü her şeyi değiştirdi

Fenerbahçe adına maçın en önemli anı; yenilen golden sonra atılan gol...

Maçta ilk yarıyı izledikten sonra yazılacak ne var diye uzun uzun düşündüm. Koskoca 45 dakika ile ilgili aklımda hiçbir şey kalmadı güzel anlamda. Bu arada maçtan anlamayan birine de sorsam, bana der ki; kırmızılılar ev sahibi sarı lacivertliler de deplasman takımı... 45 dakika boyunca kaleyi bulan tek şut Soldado’nun cılız kafa vuruşuydu.

Maç öncesi oyunun kritik noktasının taraftarın ortaya koyacağı performans olduğunu düşünüyorsam burada büyük bir sorun var demektir. Böyle düşünmeme yönelten sebep de takımın bana verdiği ışığın boyutu. Zaten neden böyle düşündüğümü de ilk yarıdaki oyun ispatladı.. Rakibinize korku ve endişe veremiyorsanız, büyüklüğünüz sadece isimde kalır. Fenerbahçe de maalesef böyle bir durumda... En büyük sorun da endişe haline bürünmüş olmaları. Öyle ki pas yapmayı bile unutmuş görüntüleri telaşın büyüklüğünü ortaya koyuyordu. Mücadeleden de yoksun durumdalar. Faul sayısının fazlalığı bazen sizin maçtaki hırsınızın boyutunu gösterir. Maalesef o da dün ilk devrede yoktu..

EKİCİ TOPU İLERİ TAŞIDI

İlk yarı zorlamaya çalışan, bir şeyler yapmak için uğraşan tek isim Moses’tı. Geri kalan her bir futbolcu vasat seviyesindeydi. Eğer ilk yarı gol yemediyse Sivassporlu futbolcuların böyle bir Fenerbahçe beklemeyişlerindendir. “İkinci yarıda ne değişti?” derseniz şunu söyleyebilirim. Fenerbahçe’de Mehmet Ekici’nin oyuna girmesi topu ileri taşımada ve organizasyonda olumlu gelişmeler olmasını sağladı. Rakip kalede daha fazla görünmeye başladı hatta taraftarı heyecanlandıracak birkaç pozisyon bile oldu. Fakat net bir şekilde gol pozisyonu oldu mu? Hayır.. Sivassporlu oyuncular maç boyunca hem hadlerini bildi hem de diri kaldılar. Özellikle Diabete ve Douglas geçeye damga vuran isimlerdi. Bu iki isim Fenerbahçe savunmasını çok zorladılar.

SİVASSPOR TARİH YAZMAYA GELMİŞTİ

Sivasspor canlı ve istekli bir takım. Kadıköy’de tarih yazma hesaplarıyla gelmişlerdi. Skor olarak bunu başaramasalar da sahadaki futbollarıyla gerçekleştirmeyi başardılar. Özer Hurmacı’nın golü tam anlamıyla Fenerbahçe taraftarının sabrını taşırdı. Kötü şeyler yaşanmaya başlanacakken, hemen ardından gelen beraberlik golü takımı tekrar maça döndürdü.

OYUN KÖTÜ AMA MÜCADELE İYİ

Fenerbahçe az pozisyon üreten bir takım, Yakaladıklarında da gol atma oranı çok düşük. Hal böyle olunca bol pozisyona gireceksin ki gol ve goller bulasın. Nitekim yakalanan pozisyonların sayısı artınca gol atma olasılığı da arttı ve Mehmet Ekici’nin golü geldi.. Taraftarın ilerleyen haftalardaki endişesini çok iyi biliyorum. Bazen aklınıza getirmek istemedikleriniz şeyler gerçekleşebilir. Dolayısıyla bunu fark eden bir taraftar vardı. Tıpkı geçen haftalarda ki gibi ikinci yarı kıpırdayan bir Fenerbahçe takımı izledik. Geçen hafta puan alamıştı ama dün akşam bunu gerçekleştirdiler.. “Oyun olarak iyi mi oynadılar?” Hayır ama ikinci yarı mücadele ve istek daha iyiydi. Kadıköy’de oynuyorsanız rakibinize bu kadar oynama fırsatı vermemelisiniz. Dün akşamın en önemli anı, yenilen golden sonra atılan goldür. Bu gol Fenerbahçe’nin ligdeki seyirini değiştirdi.

 MAÇIN ADAMI: MOSES

Yorumları Göster
Yorumları Gizle