« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konya’yı herkes biliyor o bilmiyor

SEZONUN geride kalan kısmına bakarsak, iki takımı baz aldığımızda, takım savunmasını iyi yapan, mücadele gücü yüksek ve disiplinli bir yapıları vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rüştü Reçber

Rüştü Reçber

Aradaki tek fark Fenerbahçe’nin üretkenliğinin fazla, Konya’nın ise az olmasıydı.

 

Bir detay daha, Konya bulduğu pozisyonları gole çevirmede ligin en iyisi, Fenerbahçe ise bu alanda ortalardaydı.

 

Dün akşamki maçta erken gelen Konyaspor golü, arkasından 5 dakikalık baskı ve sonrasında oyunun kontrolünü eline alan bir Fenerbahçe takımı gördük.

 

İLK POZİSYONDA GOL

 

Konya’nın oyun sistemine en uygun olan şey, erken gol bulup sezon başından beri ortaya koyduğu oyun anlayışını uygulamaktı.

 

Bu Konya adına dün gerçek oldu. Fenerbahçe her ne kadar topa sahip olsa da, rakip sahada görünse de bir türlü Konya’nın ceza sahasına giremedi.

 

Zaten ilk girişlerinde de, Serkan’ın da pozisyon hatasıyla Fernandao golünü attı.

 

İlk yarının bitimine yakın gelen gol Fenerbahçe’yi soyunma odasına ümitlenerek götürdü. 

 

MAÇIN KIRILMA ANI

 

61 dakikada Diego’yu çıkarıp Ozan’ı sokarak Pereira’nın düz futbola dönmesi Konyaspor’un işini kolaylaştırdı. 

 

FENER İPLERİ BEŞİKTAŞ’A VERDİ

 

İKİNCİ yarı Konyaspor’un kapalı savunma anlayışını açma adına hiçbir girişimde bulunmayan bir Pereira izledik. Bu tür savunmalara karşı adam eksilten, çabuk oynayan ve hareketli olan futbolcular her daim rakibin dengesini bozar.

Pereira ise değişikliklerdeki yanlış tercihlerden dolayı yine baskılı görünse de pozisyon üretemeyen bir Fenerbahçe olmasına neden oldu.

Konyaspor maçta bulduğu ikinci pozisyonu da gole çevirmeyi başarınca, geçen hafta şampiyonluk yolunda ipleri eline alan Fenerbahçe tekrar rakibi Beşiktaş’a teslim etti.

Gerçi kalan 6 maçta her an her şey oyabilir... Ama bu moral bozukluğunu kaldırmak en zor işleri olacak.

 

MAÇIN ADAMI

 

Maçı 1 gol 1 asist ile tamamlayan Rangelov...

 

PEREIRA ÇÖZÜM ÜRETEMEDİ

 

MAÇ öncesi karşılaşmanın ne kadar zor olacağı belliydi. Konya takımının da oynadığı futbolu kime sorsan söyler. Taktik anlamda zaman zaman övgüler yağdırdığımız Pereira, bu oyun sistemine karşı çözüm seçeneklerini yanlış uyguladı. 

 

KONYA’YA BÜYÜK ALKIŞ

 

KONYASPOR’U alkışlamak lazım. Futbolcusu ve teknik heyetiyle oluşturdukları bütünlüğün karşılığını dün de aldılar. Neden puan tablosunda 3. sırada olduklarını ispat edercesine bir oyun sergilediler. Bir alkışımız da futbolun güzelliğini hissetmemizi sağlayan taraftara.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler