« Hürriyet.com.tr
MENÜ

 Hedefe doğru ilerliyor

İKİSİNİN de hedefi var... Fenerbahçe tekrar Şampiyonlar Ligi hayalini kurarken, Rizespor da can havliyle alttan kurtulma çabasında. Golün ilk dakikalarda gelmesi Fenerbahçe’nin coşkusunu ve isteğini artırırken, Rize’nin moralini erken bozdu. Fenerbahçe de bu sayede Rize’yi iyice sıkıştırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rüştü Reçber

Rüştü Reçber

Fakat 14’üncü dakikada Şener’in hatasından gelen gol, dengeleri bir anda değiştirdi. Golden sonraki 10 dakikalık süre içerisinde bocalayan taraf Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe, sakat ya da cezalı olan önemli oyuncularından yoksun çıktı sahaya. İlk yarı itibarıyla sahaya baktığımız zaman, Aatıf’ın hareketli ve enerjik temposu, Alper’in istekli ve dikine futbolu ile sürekli soldan bindirerek bu oyunculara eşlik eden Hasan Ali, en etkili isimlerdi Fenerbahçe adına. Fakat, ne hikmetse Fenerbahçe iyi oynadığı bu bölümde istediği pozisyonları üretemedi.

RİZE’Yİ ATEŞE İTTİ

Erken gol atan Sow’un ileri uçtaki hareketsiz oyunu, alan açılmasının önüne geçti. Ki, açılan alanları da dolduracak futbolcular dün günündeydi aslında.

Rizespor, dakikalar 66’yı gösterirken öyle bir gol kaçırdı ki bu, maçın skoru kadar Rizespor’un da ligdeki geleceğini etkileyen bir pozisyon oldu. Kweuke, kaleci Fabiano ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda, kimileri ‘Kweuke kaçırdı’ der, kimileri ‘Fabiano kurtardı’ der, neticede golü atamadı. Kaçan bu golün Rizespor adına ne kadar çok şey ifade ettiğini maç bitiminde oyuncuların yüz hallerinden gördük.

Hikmet hoca, dün son dakikada kırmızı kart gören Saadane’yi maçtan sonra soyunma odasında düzgün bir üslupla azarlamıştır. Böyle bir basit hatayla oyundan atılmanın cezasını, sadece maçın başındaki golde gördüğümüz Sow kesti. Bu gol Fenerbahçe’nin kazanma alışkanlığını devam etmesini sağlarken, Rize’yi de çıkılması güç bir ateşin içine itti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz