« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya bileti Fenerbahçe'nin

Güzel bir hava, harika bir zemin ve muhteşem bir taraftar... Hani derler ya 'tam bir Avrupai maç ortamı', gerçekten de öyleydi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rüştü Reçber

Rüştü Reçber

Hem Konya taraftarı hem de her iki takım o kadar iyi hazırlanmış ki, bizlere 70 dakika boyunca, temposu yüksek ve heyecanın dorukta olduğu bir maç izlettiler. '70 dakika' diyorum çünkü Konya'daki son 20 dakika ortaya çıkan yorgunluk maçın temposunun düşmesine neden oldu.
Diyeceksiniz ki, “Pozisyon sayısı az”...


KALiTENiN ÜRÜNÜ


Evet, belki de yüksek tempoda geçen o zaman diliminde pozisyonazdı. Ama sert, agresif ve sürekli hareketli oynanan bir oyunda da doğal olarak hataların getirdikleri ile pozisyon veya gol görürüz. Ve öyle de oldu. Etkili başlayan, baskılı oynayan, topu rakip sahaya yıkmaya çalışan bir Konya takımı sahadaydı.
F.Bahçe belki de ilk kez, lig ve kupa maçlarında bu kadar baskı altında kaldı. Fakat ilk yarıya baktığımızda ortaya çıkan sonuç kalitenin verdiği üründü.


MAÇIN KIRILMA ANI


İlk yarının son dakikasında Nani'nin attığı frikik golü Konya'nın tüm planlarını alt üst etmeye yetti.


VAN PERSIE TURU GETİRDİ


VOLKAN'ın güzel golü, Kaya'nın hatasından kaynaklanan Nani'nin müthiş frikiği Fenerbahçe'nin yakaladıklarını değerlendirmesinin sonucuydu.
İkinci yarıdaki 25 dakikalık sürükleyici futbola Pereira'nın skoru koruma hamlesi, Aykut Hoca'nın da gol bulma adına yaptığı hamleler Konya lehine değil de Fenerbahçe lehine gelişti. Belki de Fernandao 72'de atsaydı golü Konya'nın gardı erken düşecekti. Ama herhalde turu getiren golü, yine kaliteli bir ayak olan Van Persie ile buldu.


İki etaplı maçta Fenerbahçe Konya'da istediğinden fazlasını alarak final için kapıyı sonuna kadar açıp İstanbul'a döndü. Futbol mucizesi olmazsa F.Bahçe Antalya'daki finale gidecek...


MAÇIN ADAMI


F.Bahçe'nin Konya'yı geçmesinde Kjaer'in performansı etkiliydi.


LİGE DE ETKİ EDEBİLİR


BU skoru belki de hiçbir futbol sever beklemiyordu. Hele Konya takımı gibi 2016'da hiç yenilmeyen bir takıma karşı galip gelmek de Fenerbahçe adına çok önemliydi. Yakalanan bu ivme Fenerbahçe için lig performansına da yansıyacaktır.


VOLKAN'IN KATKISI BÜYÜK


Son haftaların performansı ile beğeni toplayan, bulduğu pozisyonları golle süsleyen futbolcusu Volkan Şen'in, Fenerbahçe'nin hücum anlamındaki zenginliğine  yaptığı katkıyı  görmek lazım. Agresifliği futbol kuralları içinde tutarsa kendisi ve takımı adına önemli bir gelişme olacaktır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.