Yazarlar LİDERLİK ŞANSINI TEPTİK
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LİDERLİK ŞANSINI TEPTİK

Pınar Karşıyaka, dün gece Monaco deplasmanında 80-65’lik skorla kaybetti ve liderlik fırsatını kaçırdı.

Sakatlığı bulunan Dj Kennedy’nin forma giyemediği maçta, Karşıyaka ilk yarıdaki performansını maçın geneline yayamadı. Rotasyonda ciddi süreler alan oyuncusundan yoksun kalan İzmir ekibinin deyim yerindeyse nefesi yetmedi. Ribauntlarda bir süredir sıkıntı yaşayan takımda bunun üstüne düşüldüğünü gördüm. Kısa oyuncuların da pota altı savaşlarına destek vermesiyle Kaf Kaf ikinci şans sayılarını çok daha az potasında gördü. Ne yazık ki bu seferki sorun ise yapılan top kayıplarının ardından direnç düşüren fast break sayılarıydı. Kolay sayıların yenmesi sporcunun direncini çok düşüren bir olgu… Bu durum da hücumdaki atışları doğal olarak etkiliyor. Monaco’ya göre üç sayı çizgisinin arkasında çok geride kalınca aradaki 15 sayı fark çok kolay oluştu.

Dominic Waters’ın sakatlıktan geri döndüğünden beri yükselen form grafiği Karşıyaka için olumlu bir gelişme. Tekrardan istekli bir basketbol oynamaya karar vermesi pozisyonu gereği takımın da formuna olumlu yansıyacaktır. Tecrübesiyle takımı sırtlamayı denemeye başlaması Karşıyaka için dirilişin ilk adımları olmasını umuyorum.

TRANSFER YASAĞINDAN KURTULDUK.

Yaşar Holding ile yapılan görüşmeden sonra eski oyuncular Juan Palacios,Josh Carter,Justin Carter ve Lazeric Jones’a olan borçların ödenmesiyle transferin önü açıldı. Alınan duyumlara göre iki yabancı ve alternatif bir yerli oyuncuyu kadroya katmayı planlayan yönetimin bu ransferleri acele olmasa da olabildiğince hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir. Sezonun ilk çeyreği geçilmişken yeni gelen oyuncuların adaptasyonunun da biraz süre alacağını gözden kaçırmamak lazım. Eğer kaynaklar doğru söylüyorsa Karşıyaka için kara bulutların dağılma ihtimali bir hayli artacaktır.

Bu mağlubiyetle Avrupa’da ikinci kez kaybeden Karşıyaka’nın grupta hala belli bir avantajı var. Bu nedenle kaybetmesinin gruptaki konumu açısından çok kötü sonuçları yok. Karşıyaka’nın transfer haberlerini ise dört gözle bekliyorum.  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle