GeriOnat Bolat İki Çeyrekte Maçı Bitirdik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki Çeyrekte Maçı Bitirdik

Onat Bolat yazdı.

Pınar Karşıyaka evinde Gaziantep Basketbol’u 74-67 mağlup etti.

Bugün ilk iki çeyrek Karşıyaka’yı izleyen her basketbol sever, devre arasına keyifle gitti. Topu hücumlarda çok soğukkanlı paylaşan Yeşil Kırmızılı ekip, hakkettiği yerin daha üst basamaklar olduğunu kanıtlar gibiydi. Üstüne Gaziantep’in maça konsantre olamaması ilk yarı bittiğinde 25 sayılık bir farkın ortaya çıkmasına neden oldu. Waters ve Jarrod Jones’un skor anlamında, Kennedy’nin de ribauntlarda dominasyonu sağlaması rakibin oyununu adeta kitledi.
Farkın açılmasıyla öndeki takımlar genelde oyuncularını dinlendirebilmek adına rotasyona giderler. Trifunovic de bu yazılı olmayan kurala uydu ve Waters ve Jones’u kenara aldı. Bu noktada Gaziantep’in reaksiyon göstermesi beklense de Karşıyaka’da giren her oyuncu katkı verdi. Ancak ikinci yarı işler terse dönmeye başladı. Maça ortak olabilmek için rakibin düzenini bozmayı deneyen Gaziantep koçu Markovic başarılı da oldu. Otuz sayılık farkın maç sonunda üçe kadar inmesi bunun en büyük göstergesi. Farkın konforuyla takım oyunundan her geçen dakika uzaklaşan Kaf Kaf, bireysel hataları arttırmaya başlayınca organizasyonları çok hızlı dağıldı.

Karşıyaka’nın sezon başından bu yana gerçek potansiyeli sahaya yansıtamadığından bahsederken bu durumun gerçek nedenini bugünkü maçta gözlemleme fırsatımız oldu. Hem oyun içinde hem sezonun genelinde istikrar sorunu yaşayan İzmir temsilcisi aynı sorunla tekrar yüzleşti. Üstüne üstlük otuz sayılık farkın yakalandığı bir maçın kaybedilmesi takımı mental anlamda da çok geri atacaktı. Neyse ki korkulan olmadı ve Karşıyaka ligdeki altıncı galibiyetini almayı başardı.
Günün sonunda Karşıyaka çok önemli bir galibiyeti hanesine yazdırdı. Eğer play off iddiasında bulunmak istiyorlarsa güç olarak yakın oldukları takımları yenmek zorundalar. Yine de Pınar Karşıyaka puan tablosunun neresinde olursa olsun senelerdir taraftarını heyecanlandırmayı başarıyor. Sahip olduğu düşük bütçeyle de heyecanı sabit tutabilen nadir camialardan biri de Karşıyaka’dır. Şimdi sırada Monaco ile Şampiyonlar Ligi gruplarının son maçı var. Sıralama açısından büyük öneme sahip olan maçı Karşıyaka, namağlup Monaco’ya karşı kazanabilirse yüksek hedeflerden bahsedebiliriz. Öyle ki grupta ikinci olmak ileriki turlarda daha temiz bir yol sunacak. Taraftarla bütünleşince evinde savunulamaz bir güce dönüşebilen Yeşil Kırmızılı ekip Monaco’ya karşı da istediği sonucu alacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle