GeriMustafa Uçar Bekle bizi Süper Lig
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekle bizi Süper Lig

Küme düşme hattına iyiden iyiye yaklaşan Adana Demirspor kritik maçta Samsun ile berabere kaldı. Maç sonrası taraftarlar arasında gerginlik yaşandı.

23 Yıl Oldu

1995’ten beri Süper Lig’e çıkamayan, çıkamadığı gibi bu sürenin büyük bir bölümünü 2.liglerde geçiren Adana Demirspor’umuz da bu sene de hasret bitecek gibi görünmüyor. Samsun beraberliği ile düşme potasındaki rakibinin üstüne çıkma şansını kaybettik. Bir futbol klişesi olan altı puanlık maçlardan biriydi. Küme düşmek ilk defa yaşadığımız bir şey değil ama mevcut mali yapı ile geri çıkmak çok ama çok zor. O yüzden vakit yitirmeden iyi futbol oynayıp kazanan tarafa geçmeliyiz. Görünen o ki Süper Lig bizi daha çok bekleyecek.

Sahada Üretim Yok

Takımın ahengi yok. Yirmi lig maçı oynamış takımda artık oyuncuların birbirini tanımış olması gerek. Ezberlenmiş bir pas akışı olmalı. Kimin nereye koşu yaptığı belli değil. Yeni transferlerin maç kurtarabilecek düzeyde olmadığını düşünüyorum. Attığımız golden sonra geri yaslanmamız rakibin cezayı kesmesine neden oldu ama asıl sıkıntı ilk yarının 25. dakikasından devre bitimine kadar olan sürede: Kayıplardaydık! Ne oluyor da iyi başladığımız maçlarda tempoyu koruyamıyoruz? Oynama iştahımız neden yok? Timuçin hocanın gönderileceği konuşuluyor. Sahada futbolcu oynamazsa daha çok hoca değiştiririz.

Taraftar Bölündü

Takım küme hattında, oynadığımız futbol rezalet, yönetim güven veremiyor… Bunların devamında taraftar patlama noktasındaydı ve Samsun maçı fitili ateşledi. Bölünmüş, tek ses veremeyen bir tribün durumuna geldik. Küfür, fiziki saldırı, tahrik olmadığı müddetçe herkes fikrini ifade etsin, bir sıkıntı yok. Gelecek sene TV ekranından seyredemeyeceğimiz takımımız köy - kasaba statlarına deplasman yaparken bunları konuşuruz. Bol bol zamanımız olacak ne de olsa.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle