« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zafere kaçış

MAÇTAN önce Ulu Cami çevresinde Bursalılarla sohbet ettim. Özetle “Bu maçı alalım, istersek küme düşelim” diyorlardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Evet, Beşiktaş’ın dünkü rakibi sahadaki Bursa’dan ziyade tribündeki Bursa’ydı. Nitekim hakemin orta sahaya çekilip ikaz yapmasına neden olacak kadar oyuna müdahale ettiler. İstekli, ama istediklerini yapamayan Beşiktaş, ilk yarım saat kaleye şut bile çekemedi. Talisca’nın yokluğu bu noktada çok hissedildi. Tribünlerin motive ettiği son 3 haftanın 16 gol yemiş Bursa’sının ilk 45’teki tek gayesiyse gol yememekti ve bunun için sertliği de kullandılar.

Güneş’in Atiba’yı alıp Cenk’i sahaya sürmesi şaşırtıcı değildi. Çünkü yüzde 99 pas isabet oranıyla rekorlar kırmış Kanadalı, dün en çok hatalı pas yapanlardandı.

Gol, Tolgay-Aboubakar-Cenk’in üst üste üç marifetli hareketiyle geldi. Gole kadar zaten eksik olan bu marifetti.

TRİBÜN

KÜFÜR ZAYIFLIKTIR

Bursa taraftarı sadece kendi takımına odaklandığını mükemmel. Ama, küfür-kıyamet ve gerilimle en zayıf tribün oluyor. Beşiktaşlılarsa en umutsuz anda destek modundaydı.

MUHTEŞEM FİNAL

90 dakika boyunca yabancı maddeler altında oynayan Beşiktaş, sahada da sert bir futbolla karşı karşıyaydı. Başakşehir’in maç fazlasıyla lider olmasının verdiği stres de eklenince gerçekten her takımın altında kalkamayacağı bir maçtan Beşiktaş, çok kritik bir 3 puan çıkardı. Bu galibiyet bana o meşhur ‘Zafer Kaçış’ filmini anımsattı. Hele Vincent Aboubakar’ın attığı ikinci gol de muhteşem bir final oldu.

MAÇIN YILDIZI: CENK TOSUN

Çok kritik bir gol attı. Sezon sonunda değeri daha da katlanacak bir gol.

TEKNİK DİREKTÖR KARNESİ

ADNAN ÖRNEK

Son 3 haftaya göre çok iyi bir savunma futbolu oynadı. Ancak ofansif bölgede yaşadığı kısırlık ve beceriksizlik puan almasını olanaksız kıldı.

ŞENOL GÜNEŞ

Atiba değişikliğiyle oyunun akışını değiştirdi. Takımını yüksek gerilimde oyuna motive etmesi de başarıydı. Derbide de, dün gece de formdaydı.

MAÇIN HAKEMİ: BÜLENT YILDIRIM

Özellikle de ilk devredeki sertliklerde çok anlayışlıydı. Quaresma ve Bilal’i atabilirdi. Ancak tribünlerin sahaya yaptığı müdahalesine verdiği doğru tepkiyle tansiyonu düşürmesini bildi.


İlişkili Haberler