« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolgay ile Veli'nin yeri nasıl dolacak?

Tolgay’ın sakatlığı Şenol Güneş’in hesaplarını alt üst etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Stoper ve santrafor sıkıntısı yaşayan Güneş’e çift yönlü bir orta saha da lazım. En makul çözümse performansını yükselteceği Oğuzhan.

Tolgay ile Velinin yeri nasıl dolacak

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Şenol Güneş, orta alanda Jose Sosa ile birlikte Tolgay Arslan’a yer vermeyi planlıyordu. Gurbetçi ilk kampın da gözdelerindendi. Ama çapraz bağlarının kopup en az 6 ay sahalardan uzak kalması ‘Güneş sistemi’ni bozdu! Güneş, Atiba, Oğuzhan, Necip ve Veli’den yeni bir ikili bulacak. Veli’nin sağlık durumuna göre varyasyonlar oluşacak.
Veli’siz seçenekler: Atiba-Necip veya Atiba-Serdar. Ne var ki bu ikililerin ofansif yüzü pek asık olacaktır. Misal, geçen sezon Sivas’ta kale çizgisinden gol attığında bile Atiba, “Aslında pas verecektim” demişti!

Tolgay ile Velinin yeri nasıl dolacak


ÇÖZÜM 1: Oğuzhan Özyakup...


necip ve Serdar ancak Atiba’nın yokluğunda Oğuzhan’a eşlik edebilir. Esasen Veli takıma dönse (24 Temmuz’da takıma katılması bekleniyor) bile bu takımın ihtiyaç duyacağı ikilide Oğuzhan şart. İlk etapta Güneş, Atiba-Oğuzhan ikilisiyle sezona başlayacak gibi. Sahip olduğu yeteneğe rağmen geçen sezon ‘as’ların arasına giremediği için eleştirilen Oğuzhan’ın performansı da Güneş’in transfer talebini etkileyecek. Oğuzhan’dan en büyük beklenti de defansif yönünü de geliştirip 90 dakikayı çıkarabilecek bir tempoya ulaşması. 42 maçta 10 asist ve 3 golle oynayan Ozi’nin ofansif sıkıntısı yok. ‘İkisi bir arada Ozi’ bir nevi ‘flaş’ transfer kabilinden en akılcı çözüm olur.

Tolgay ile Velinin yeri nasıl dolacak


ÇÖZÜM 2: Veliahtı Kerem Demirbay


cezalı, sakatlık ve formsuzluk hallerinin yanı sıra Oğuzhan’ın beklentiyi karşılayamama ve Veli’nin omuz sakatlığının yeniden nüksetme ihtimallerini de göz önünde bulundurursak, her halükârda bir transfer de şart. Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi grup maçlarından ötürü yoğun bir trafiğin yaşanacağı ilk devrede siyah beyazlı ekibin orta alanda kadro derinliğine ihtiyacı var. Bu nedenle en azından kiralama yoluna giderek defansif ve ofansif melekeleri gelişmiş bir orta saha alınmalı. Peki kim? Kerem Demirbay olabilir. 22 yaşındaki Kerem için Bundesliga uzmanı Orhan Uluca, “Hamburglular, ondan Tolgay’dan beklediğinin daha fazlasını bekliyor” diyor...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler