« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şeb-i Beşiktaş

MEMLEKETTE bir bayram havası ki ilk defa stat dolmuş Süper Lig’de.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Olay Konya’da geçiyor ama ev sahibi İstanbullu. İlk 45’te bir Beşiktaş’a bakıyorum bir de puan tablosuna. Maalesef Kartal’ın futbol olarak ezeli rakiplerine attığı farkı yansıtmıyor. Hayıflanmamak elde değil. 35 bin taraftarını arkasına alan Beşiktaş, sahada hücreler kurmuş. Bordo mavili gören basıyor; ayaktayken de düşerken de. Göbekten, kanattan, geriden uzun... Kartal her türlü oynuyor ve ödülü de 2 muhteşem golle alıyor. Veli, ne kadar az şut çektiğine yan! Demba’nın usta işi golünde Olcay’ın büyük emeği ve tertemiz alın teri var. Ve Beşiktaş’ın meselesi de 2-0 öndeyken başlıyor. Bakalım kronik hastalığıyla baş edip oyunu tutabilecek mi?


BILIC, OĞUZHAN’A BİR SOSA VİDEOSU YAPSIN


65’te skor 4-0 olabilirdi. Constant ile Trabzon daha dengeli görünse de Beşiktaş pozisyon vermediği gibi fişi de tamamen çekecek mutlak fırsatlar buldu ama bonkörce harcadı. Fakat, siyah beyazlılar bu kez 2-0 öndeyken ecel terleri dökmedi. Çünkü sonuna kadar ikili mücadelelerde hiç yenilmediler. 3. golde Serdar’ın gösterdiği gibi... Evet, Beşiktaş bu kez oyunu tuttu çünkü sakatlıklardan ötürü Bilic, orta alanda oyuncu değiştirme şansı bulamadı! Haliyle takım hücumda kaldı. Yine Sosa’yı alsaydı acaba ne olurdu? Bu arada Hırvat Hoca, Oğuzhan’a bir Sosa videosu hazırlasın.
Hep bu kalabalığa oynayabilecekse Beşiktaş, Konya’yı evi bilsin derim! Ama yine de Kartal, başka şehre de giderse fark etmez çünkü artık her yer Beşiktaş! Konya’da Şeb-i Arus gününde adeta bir Şeb-i Beşiktaş yaşandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz