« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lokomotiv Gomez...

MOSKOVA’daki ilk 45’in adı ‘mücadele’ olur.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

İki takım da yüksek tempoda canla başla oynadı ama sahip oldukları araçları ofansif bölgede kullanmayı beceremediler. Ev sahibi daha atak başlasa da ilk yarım saatten sonra oyunun rengi siyah beyaz tona döndü. Beşiktaş, topu alıp yüksek bir pas sayısına ulaşarak (324’e 191) kontrolü eline aldı. Sadece pas sayısında değil, diğer istatistiklerde de Kartal, Lokomotiv’e üstünlük sağladı. Diğer yandan Lokomotiv’in iyi yaptığı işlerden olan kontralara da yakalanmamayı becerdi Beşiktaş. 

Quaresma ve Gökhan Töre, bireysel zaafları yumuşak karnı olan rakibi, daha fazla zorlayabilseydi gol de bulmak mümkün olabilirdi. Siyah beyazlıların gol için en kestirme yolu, elbette Gomez. Fakat, Alman oyuncunun yeterli beslendiği de söylenemez.


SOSA DÖKÜLÜYOR


İkinci 45’e Beşiktaş golle başlayabilirdi. Fakat, ilk kez defans arkasına sarkıp kaleciyle yüz yüze gelen Töre, evlere şenlik bir vuruş yaptı. Sezon başından beri dökülen Sosa’nın hatasıyla başlayan bir saçmalıklar dizisi golle sonuçlandı. Niasse ve Maicon işbirliği, Güneş’e stoperlerinin hamle sıkıntısını belgeledi.
Atiba’nın ekürisiyken de Lokomotiv kalesine sızmaya çalışan Oğuzhan’ın pasında Gomez yine klasını konuşturdu. Rakibi ekarte edişi ve vuruşuyla şık bir golle beraberliği sağladı. Güneş’in üç oyuncu değişikliği de yerindeydi, sadece Quaresma’yı daha erken kenara çekebilirdi. Güneş’in Kerim’e, özellikle maç trafiğinin yoğunlaştığı şu günlerde daha fazla süre vermesi gerekir.


OĞUZHAN’A ALKIŞ


Corluka’nın atılması bir avantaj olmadı. Lokomotiv, eksilince tamamen kontra formatına geçip Beşiktaş’ın sürekli arkasını kollamasına neden oldu. Vaziyet biraz Arsenal-Bayern maçına benzedi. Ne var ki ‘Beşiktaş tiki takası’, anlamlı bir gol pozisyonu doğurmadı. Başlama düdüğü çalmadan önce 1 puana çok da hayır demeyecek Beşiktaş, son düdük çaldığında 3 puanı alamadığına üzülmüştür. 90 dakikalık temposuyla alkış alan Oğuzhan ve pozisyon buldu mu affetmeyen Gomez’e, Quaresma ve Töre de eşlik etseydi galibiyet kaçınılmaz olurdu...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler