« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kerim yedekten oyuna girsin

İLK 45’te Beşiktaş’ın oyunu en hareketlendirdiği bölüm Demba Ba’nın orta alana kadar gelip top taşıdığı bir kaç dakikalık bölümdü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Ceza sahasına derin bir top da attı ama Olcay koşmaya tenezzül etmedi. Top alamadığı için ileride muma dönen Senegalli, arkadaşlarına topu kendisine nasıl aktarmaları gerektiğini örnekleyerek gösterdi ancak yine de o arkadaşları onu gollük bir pozisyona sokamadan soyunma odasına gönderdi!
Ritm sorunu yaşayan siyah beyazlılarda ne Motta ne de Serdar, top taşımayazken en büyük sıkıntı göbekteydi. Defansif karakterleri ağır basan Atiba-Necip ikilisi hücum bölgesine doğru düzgün top aktaramazken gerilerden şut denemelerinde de bulunmadı. Olcay savruk, Töre ise bir şey yapma isteğine rağmen yetersizdi. Beşiktaş’ın bu bölümdeki en büyük şansı ofansif gücü düşük bir rakiple oynuyor olmasıydı.
Diğer yandan 19 Mayıs’ın zemini henüz oturmadığından, bir çok pozisyonda oyuncular ayakta kalmakta güçlük çekti.


BA’NIN AKLIYLA ÇÖZDÜ


Sıkıcı geçen ilk devrenin ardından 45-55 arası oyunun temposu yükseldi ve iki ekip de golü kokladı. Sonrasında Gençler, top yaparak yeniden maçı ‘beraberlik havası’na bağladı. Yeni bir hareket ancak oyuncu değişikliğiyle mümkün olabilir ki Bilic de Kerim kozunu oynadı. Olcay’ın alınmasını beklerken Hırvat hocanın tercihi Oğuzhan oldu. Ba’nın akıl dolu serbest vuruş golü Gençler’in direnişini azalttı, Olcay’ın golü de tamamen bitirdi. Özellikle 0-0’lık bölümde Olcay’ın çok iyi olmadığını söylemeli. Bir kez daha iddiamı teyid ettim: Kerim, ilk 11’de başladığında değil, oyuna sonradan girdiğinde daha etkili oluyor. Dün akşam da kulübeden girerek oyunun ayarlarını Beşiktaş lehine değiştirdi.


ARTIK DİKİZ AYNASINDA


Gençler toparlanmadan, ikinci golün gelmesi siyah beyazlıların maçların son bölümlerinde yaşadığı muhtemel krizi de bertaraf etti. Buna rağmen Franco’nun uzatmada rakibine teke tek yakalanıp kırmızı görmesi de kenara not edilmeli.
Bir not da şu: Kartallar, maçların ilk devresini çok fazla harcar bir görüntü veriyor. Yarışın kızışacağı ligin ikinci devresinde bundan sonra ilk 45’e daha konsantre çıkıp rakiplerini dize getirmenin yollarını bulmalı.
Nihayetinde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın galip gelmesinden sonra sahaya çıkan Beşiktaş, strese girmeden dikiz aynasındaki görüntüsünü korudu...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.