« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazanan Bilic oldu

BEŞİKTAŞ ilk 11’i idmanda bile yan yana oynamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Maçın en önemli esprisi elbette yeni transferler Opare, Milosevic ve Tolgay’ın forma giyiyor olmasıydı. Ben yeni transfer kontenjanına Uğur Boral’ı da katıyorum. Lig maçlarında süre alacak kıvama geldi.
İlk yarım saat siyah beyazlılar için yeni arkadaşlarıyla tanışma faslıydı. Devrenin son çeyreğinde Sosa, “Hadi biraz oynayalım” deyince pozisyonlar ve ardından da gol geldi.
İkinci 45, daha maça benzer bir şekil şemalle başladı. Sarıyer’in ciddi fırsatlar yakaladığını görünce Bilic, son yarım saat için Demba Ba ve Töre’yi oyuna alarak takıma sigorta yaptı! Tek forvetini bile iyi besleyemeyen Beşiktaş’ın, Demba-Furkan çiftini nasıl besleyeceği merak konusuydu. İkiliye tipik fırsatlar yaratıldığı söylenemez. Takımın fidanı Furkan, gol atma aşkıyla yanıp tutuşuyordu. Töre de onun bu arzusunu dindirmesine yardım etti. Furkan kadar, atak başlangıcının Opare olması da kayda geçmeli.

LİDERLİĞE OYNAYACAK

YİNE de maçın geneline bakıldığında Opare, ileri çıkışlarında ne yazık ki ortaya çok fazla top kesemedi. Milosevic, bölgesini pek terk etmeyip maçı hatasız kapatmaya çalıştı, fakat yan toptan üretilen golde rakibe kafayı vurduran kişiydi. Beşiktaş bu tür golleri artık yememek için ona yatırım yapıyor, bunu hatırında tutmalı.
Sosa’nın ‘abi’ olduğu kadroda Tolgay’ın ise liderlik davranışlarında bulunması gözden kaçmadı. Liderliğin altını iyi oynayarak doldurması lazım yoksa Oğuzhan’a bu rol tüm memleket tarafından canı gönülden verildi ama nasıl irtifa kaybı yaşadığını hepimiz görüyoruz. İlk maçında golü bulması özgüven açısından mühimdi.

KADRO DERİNLİĞİ ARTTI

POTANSİYELİ daha yüksek olan Tolgay’a biraz iltimas geçebiliriz ama şu halleriyle Opare ve Milosevic sıradışı oyuncular değil. Her şey yolunda giderse Beşiktaş için ‘faydalı oyuncular’ payesi alırlar. Bu da üç kulvarda mücadele eden takımın ihtiyacı olan kadro derinliği açısından oldukça önemli bir kazanım olur.
Maç, Bilic’in artık hemen hemen her mevkide en az iki eşdeğer futbolcuya sahip olduğunu gösterdi. Bu manada maçın kazananı Bilic’tir. Ligin ikinci devresi Hırvat Hoca’nın kariyeri için de bir eşik olacak...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz