Kenan BAŞARAN İlk değil ikinci devre
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk değil ikinci devre

HAZIRLIK maçlarına motive olamadığımız bir sır değil.

Bu esasen memleketin ‘milli karakteri’. Yumurta kapıya dayanmadan ay-yıldızlı armayı taşıyan hiç bir takımımız işe asılmaz. Dün Danimarka karşısındaki bedenlerin aklının 9 Eylül’deki İzlanda maçında olduğu muhakkak. Galiba Mustafa Denizli bu yüzden hazırlık maçlarını hiç sevmez.

Milliler, Danimarka’nın kapısını çalmak için de golü yemeyi bekledi. Evvelinde ne iştah vardı ne de prese karşı çabukluk.
Rakip bekleriyle Onur’u zorlarken, bizim sağ-sol açıklar bile bunu yapamadı. Zaten yapsalar, rakip bekler o kadar cüretkâr olmazdı. Burak’ı pozisyona sokmak bir yana, ayağına top bile değdirilemedi.

DOĞRU MÜDAHALE

Merkez pek naifti. Galatasaraylıların bile homurdandığı Selçuk’tan Oğuzhan da rol çalmaya niyetli görünmedi. Zaten görünse Beşiktaş’ta kimse “On numara” diye bağırmazdı.
Hem kanatları çalıştırmak hem de ortaya sertlik kazandırmak isteyen Terim’in ikinci 45’e Ahmet-Olcan ve Oğuzhan-Emre değişikliğiyle başlması makuldu. İkinciyi yiyecekken beraberlik geldi.

ÜÇ PASTA...

Nihayet Selçuk, kaptığı topla bir atak başlattı. Burak, maçın başından beri kendisinin beklediği topu Olcay’a aktardı ve.. Dikine ilk kez yapılan üç pasta gol geldi. Maçı Ozan bitirse de hocalar oyunu 60’ta noktalamıştı. Çünkü kalan dakikaları oyuncu görmek için kullandılar. Genelde angarya olan hazırlık maçını kazandığımıza göre İzlanda için yeni umutlar besleyebiliriz...

EMRE-ARDA-OLCAN

Oyuncu değişiklikleri Danimarka’yı bozarken, A Millileri ise toparladı. İzlanda maçı resmi olacağından millerin arzusu ve azmi de iki kat artacaktır. Terim’in 9 Eylül’deki ilk 11’i ikinci devrede sahadaydı. Muhtemeldir ki Olcan, Emre ve Arda ile başlar. Set oyununda Emre-Arda ikilisi daha etkili olacaktır.