« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Herkes ayağa bravo Beşiktaş

BEŞİKTAŞ, Ziraat Türkiye Kupası’nda sahaya sürdüğü kadronun bir benzeriyle Şampiyonlar Ligi’ne çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Türkiye futbolu için nadir görülen bir lüks. Daha önce de yazdım; mühim olan bu başarının sürdürülebilir olması. Bu nedenle G.Saray derbisi, dün akşamki Leipzig maçından daha önemliydi. Çünkü gelecek sezon da bu arenada olması için Süper Ligi ilk ikide bitirmesi lazım. Yoksa, son iki yılın tecrübesi ve dün akşamın lüksü sıfırlanacak.

Lens, sağdan yaptığı bindirmelerde golün işaret fişeğini yaktı ve nihayetinde kazandırdığı penaltıyla Negredo, Beşiktaş’ı öne geçirdi.  Devamında kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan Leipzig, ailecek yüklendi. Bu esnada yakalanan kontrada Negredo-Lens ikilisi fişi çekecek fırsatı kullanamadı.

Almanların baskısına karşı savunmada Mitrovic, kaledeyse Tolga öne çıkan isimlerdi.

TOLGA, TOLGA, TOLGA!

İkinci 45’e Leipzig, Beşiktaş’ın G.Saray derbisindeki başlangıcını yaptı. Ama kalede hata yapan bir Muslera değil, Tolga vardı. 6-7 tane mutlak gole izin vermedi. Golde hatası yoktu. Sahanın iyilerinden Mitrovic’in ayağının kayması talihsizlikti. Ama 87’de golü yiyip 4 dakika içinde karşılık vermek hatta 3’ü, 4’ü kaçırmak... Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi takımı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

3 puan ve rekorların yanı sıra Güneş’i en çok sevindiren Tolga, Mitrovic, Lens, Negredo ve Orkan’ın performansları da olmuştur.

Şimdi herkes ayağa kalkıp Beşiktaş’ı alkışlasın...

MAÇIN ADAMI: TOLGA ZENGİN

Hep söyledim, Tolga Zengin iyi bir çizgi ve altıpas kalecisidir. Ondan kalesini terk etmesini ve bu yaştan sonra ayağını çok iyi kullanmasını beklemeyin. O zaman çok üzülmezsiniz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler