Kenan BAŞARAN Hakeme teşekkür et Beşiktaş!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakeme teşekkür et Beşiktaş!

SOYUNMA odasına 1-0 önde giren Beşiktaş, sezonun en kötü devresini oynadı.

Bilic’in “Keşke basket maçı olsa da mola alsam” diyeceği dakikada Töre, kaleci Tolga’nın asistinde golü attı. Başka türlü de gol atamazdı çünkü Kartal ne savunmada ne hücumda organize olamıyordu. Beşiktaşlılar mümkün olsa topu elleriyle saklayacaklardı zira ayaklar dermansız ve marifetsizdi. Siyah beyaz, önde basan Konya’nın presine karşı koymakta güçlük çekiyordu çünkü 28. maçın mental ve fiziksel yorgunluğu altında eziliyordu.
Haliyle pas ve bireysel hatalarda artış oluyor. Ersan, son bir kaç maçtır kritik top kayıpları yapıyordu. Dün Bilic onu neredeyse Franco ile markaja alacaktı (!) Köybaşı da Djalma karşında güçsüz kaldı.
Beşiktaşlıların “Şu devre bitsin artık” demesinde Atiba’nın kötü futbolu da etkili oldu. Kanadalı için ilk defa böyle bir cümle kuruyorum. Demek takımda sıkıntı ciddi ki Veli ve Töre’nin ağız dalaşı da ayrı bir sinyal!

HITCHCOCK FİLMİ GİBİ!

İKİNCİ 45’e de Beşiktaş son raundu bekleyen Rocky gibi girdi ve 13 dakika sağlı sollu yumruklar yemeye devam etti. Tam nakvt olacakken Köybaşı ilk kez hücüma iyi bir top taşıdı. Olcay, kusursuz servis yaptı Sosa da kusursuz vurdu. Beşiktaş böylece mücadele değil, şans ve klas farkıyla 2-0’ı buldu.
Konya, ‘Barcelona şubesi’ tadında pas yapmaya devam etse de temposu ve oyunu çevirme arzusu düştü. Maçın bir Nuri Bilge Ceylan filmi sakinliğinde devam etmesi siyah beyaz taraftarları işkillendirmiyor değildi. Nihayet hakem maçı inanılmaz bir penaltı ve kırmızıyla Beşiktaş için bir Hitchcock filmine çevirmeyi başardı! Aslında Özkahya iyi yaptı ve böylece Seba Sezonu’nda bu takımın kollandığı safsatalarını bitirdi. Maç 2-0 bitseydi Beşiktaş yalnızca 3 puan kazanacaktı. Ama inanılmaz penaltı ve doğru kırmızyla maç 2-1 bittiği için Beşiktaş çok daha fazlasını kazandı...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle