Kenan BAŞARAN Güneş’li Günler-2
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş’li Günler-2

Güneş’li Günler-2

BEŞİKTAŞ, Gaziantep’e zaman geçirmeye gitmişti. Ama aynı zamanda keyifli şekilde.

Şampiyonluklar bir noktadan sonra önce kafalarda ilan edilir, sonra sahada teyid edilir. Beşiktaş da psikolojik olarak geçen hafta şampiyonluğunu ilan etti. Gaziantep’e de bunu matematiğe dökmek için gitti, 30 bin taraftarıyla.  6. dakikada Babel attığı golle aslında Beşiktaş’ın işini zorlaştırdı! Öyle ya, taraftarlar bir an önce  3. yıldız için sahaya inmek istiyordu. Siyah beyazlıların gerçek rakibi sayılı dakikalardı. Dakikalar sayılı olsa da, zaman, Dali’nin resimlerindeki gibi, ‘geçmek bilmez’ bir his veren erime halindeydi.  İlk goldeki Oğuzhan-Babel işbirliği ikincisinde Babel-Oğuzhan olarak yazıldı ve soyunma odasına 2-0 önde gitti Beşiktaş... Talisca ise, attığı golle ‘frikikte yeni açılım’ yaptı!

PAYLAŞIN YİNE ÇOĞALSIN

Şampiyonlar Ligi’nden gruptan çıkmayı son maçta kaçıran, UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finali penaltılarla kaçıran ama Lyon ile finalden bile daha güzel iki maça imza atan bir Beşiktaş, bir yandan da ligi hep zirvede götürdü. Geçen sezonun temel direkleri Gomez ve Sosa’yı kaybetse de istifini bozmayan Şenol Güneş, üst üste ikinci şampiyonluğu yaşattı.

Futbol takımlarında en büyük motivasyon başarıdır. Başarıların devam etmesinin temel motifi de paylaşılabilmesidir. Beşiktaş geçen sezonki şampiyonluğu taraftarıyla, futbolcusuyla, hocasıyla ve yönetimiyle paylaşmasını bildi ki bu sezon da mutlu sona ulaştı.

Güneş’in kalbi şimdiden Şampiyonlar Ligi için atıyordur. Camia, bu başarıyı da paylaşırsa, hem 3. yıldızla yetinmez hem Avrupa’da da daha büyük hedeflere koşulur. Evet, şimdi motorları bir kez daha maviliklere sürme vakti... Zira Güneş’li günler bir kez daha görüldü. Tebrikler Güneş ve öğrencileri, tebrikler Orman ve yönetimi.. Ve tebrikler takımlarına inanan taraftarlar...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle