« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu da Veli'nin 2015 hareketi!

GALATASARAY, ilk 45 boyunca ‘o an’ı kollayan sakin bir tavırla oynadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Beşiktaş ise, golü bir an önce bulma arzusu içindeydi. Kartallar, kale önlerine kadar çok iyi gelselerde bazen Sosa’nın son hamle eksikliği bazen de Demba Ba’nın Muslera’ya uzakta topla buluşması pozisyon oluşumunu engelledi. Siyah beyazda en arayışçı isim olan Töre, set oynarken kendisine eşlik edecek bir ‘kafa dengi’ bulmakta zorlandı. Partneri Oğuzhan’dı ancak o da Atiba’nın yerine oynadığı için ileriye çok cüretkar çıkamadı.
Devrenin sonları karşılıklı top kayıplarıyla atak zenginliğine sahne olsa da kalecileri ıslatacak bir gollük heyecan yaşanmadı. İki takımın da ıslak zemini değerlendirip pek fazla şut çekmemesi de eksiklikti.

ATIBASIZ-CİĞERSİZ

Galatasaray, beklediği ‘o an’ı Melo ile yakaladı. Gol öncesi kornerde Muslera orta yuvarlakta Beşiktaş ise ailecek savunmada! Bir kişi bile tehdit için 18 dışında tutulmaz mı?
Geriye düşse de Beşiktaş, Ozi’nin de daha çok çıkmasıyla beraberlik kokusu veriyordu. Ama 2014’ün fair play hareketine imza atan Veli, 2015’in ise en aptalca hareketini (2014’ünkini de Atiba yapmıştı) yapınca Kartal’ın kolu kanadaı kırıldı. Veli, Beşiktaş’ı yazanlara yazılarını yırtıp atma duygusu verdi ancak onsuz ve Atiba’sız, yani ciğersiz kalsa da sahadaki 10 kişi daha dirençli bir mücadele verdi. Takım beraberlik fırsatları da buldu.
Bilic yönetimindeki Beşiktaş yine derbi kazanamadı. Son iki derbiyi gereksiz kırmızılarla kaybetti Beşiktaş ki bu sezon bu kaçıncı kırmızı kart sevgili Bilic? Derbisiz şampiyon olunmaz olunsa da tam olmaz!...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz