« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilic'in fantezisi kaybettirdi

BILIC’in Gökhan Töre ile oyuna başlamama lüksü yok.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Hele ki Demba Ba da kadroda yoksa... Hırvat hoca, ‘kariyer maçı’ olarak bellediği Liverpool rövanşını düşünerek, kadroda önemli bir rotasyona girişmiş. Franco, Atiba ve Töre kenarda, Necip, Oğuzhan ve Kerim ilk 11’de. Maç boyu Kerim’i ara ki bulasın! Olcay ile yaptığı kanat değişiklikleri de nafileydi. Takım olarak daha bütün hareket edebilen Eskişehir, ilk anlamlı kanat atağından Cenk’in de katkısıyla golü bulurken, Beşiktaş da Oğuzhan, Sosa ve Olcay’ın şutlarıyla beraberliğe yaklaştı. Buna karşın Kartal’ın forveti Pektemek, devreyi pozisyonsuz kapattı.

PEKTEMEK BARET TAKSIN!

Öncelikle Pektemek maçlara ‘baret’le çıksın(!) Oyun başlar başlamaz yine rakibin kafasıyla yaralanıyor! ‘Talihsizlik’ deniyor ama bence biraz da Mustafa Pektemek’in gereksizce kendisini hırpalamasından kaynaklanıyor bunlar. Kendisini biraz kollamalı. Aşırı gol atma arzusu da onu bilakis golden uzaklaştırıyor.

ZİRVEDEKİ RULET

İkinci 45’e Eskişehir maçı kopartacak fırsatlarla girdi. Bilic, sağ ve sol beklerinin yerine Atiba ve Töre’yi sahaya sürerek müdahale etmek istedi. Bu değişikliklerle diziliş de değişince Beşiktaş’ın bir ezberi daha bozuldu. Kafası karışan takımın yüzde 70 topa sahiplik oranına rağmen, 18 haftadır gol yiyen Eskişehir’e karşı değil gol atmak, 2. devre pozisyona dahi girememesi şaşırtıcı olmadı.
Ligin zirvesindeki gidişat ruleti andırıyor ve tabanca bu hafta Beşiktaş’ın şakağında patladı. Şampiyonluk iddiası için Beşiktaş, Kadıköy’deki derbiye kayıpsız gitmeliydi. Liverpool maçında yaşanan yıpranma ancak daha da önemlisi, bana göre Slaven Bilic’in kariyer planlamasına dayanan fantastik hamleleri kritik bir kayba neden oldu...


Bunları da Beğenebilirsiniz