GeriKenan BAŞARAN Beşiktaş’tan ilan: ‘Net golcü aranıyor’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş’tan ilan: ‘Net golcü aranıyor’

Beşiktaş, fark atacağı Akhisar’ı büyük bir gerilim yaşayarak yenebildi. Goş vuruşu sorunu ve savunmada bireysel hatalar maçı zora soktu.

YENİ sezonda üç büyük içinde en iyi ‘maç açılışı’nı Beşiktaş yaptı. 20-25 dakika Akhisar’ı boğdu; sağlı sollu orta, korner ve şutlarla. Ne var ki toplar adresi bulamadğı için Beşiktaş’ın golleri gecikti. Verimsizliği Oğuzhan ve Lens’in asistleri sonlandırdı.

Güneş’in kredi vermeye devam ettiği Larin, kalıcı olmak istiyorsa çok daha seri olmak zorunda.

Planını ani ataklar üzerine kuran Akhisar ise ilk 45’te düşündüğünü hiç uygulayamadı. Bir kez anlamlı bir çıkış yaptılar onu da Medel, cansiparene şekilde önledi.

2-0’LAR TEHLİKELİDİR
2-0’lık skorlar tehlikelidir çünkü geride olan takımın dizginlerinden boşalıp futbol oynamaya teşvik eder.

İkinci devreye Manu’yu alarak başlayan Susic, takımı boyunu uzattı. Dakikalar ilerledikçe sanki geride olan Beşiktaş’mış gibi bir görüntü ortaya çıktı çünkü siyah beyazlılar Akhisar’a büyük boşluklar verdi.

Necip’in bireysel hatasından önce de Akhisar gol sinyali verdi. Güneş, her ne kadar Lens’i öne attıysa da Love’ı biraz daha erken alarak, Susic’e “Çok fazla açılma” mesajı verebilirdi.

Ama Güneş’in, hatasının altında ezilen Necip’i oyundan almak yerine, stoperden savunma önüne çekmesi vefa içeren doğru bir hamleydi. 

Son çeyrek saatinde maç iki taraf adına da büyük kopuşlara sahne oldu. Top iki kale arasında gitti geldi. Taktiksel açıdan Güneş’in sevmeyeceği bir bölümdü ama sanırım ligin ilk haftasının en zevkli ve heyecanlı maçıydı. Beşiktaş’ın gelecek haftalar için ödevi şu: Oyunu tut... Zira dün akşam Akhisar tarafından ödetilmeyen bedel ilerleyen haftalarda başka takımlarca fatura edilebilir.

Oğuzhan gecenin yıldızı olurken, Beşiktaş için ben şu ilanı verirdim: ‘Net golcü aranıyor’...

SUSIC’iN UÇAKSAVAR TAKIMI
AKHİSAR, ilk devre Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonu değil de, kümede kalmak için 1 puan lazım olan bir takım kafasındaydı. Safet Susic, ilk devre takımı sadece uçaksavar gibi oynattı. Futbol adına 2. devredeki Akhisar...

FİKRET ORMAN’IN SEÇİMİ
FİKRET Orman, yeni bir heyecan için seçime gideceğini açıkladı. Seçimde aday çıkacağını, çıksa bile Orman’ın rahat kazanacağını şimdiden söyleyebilirim. Orman’ın yeni heyecan kadar, mali sıkıntıyı çözecek bir ‘akli sermaye’ye de ihtiyacı var. 2012’de kurduğu ilk yönetime benzer bir kadro oluşturmalıdır.

Orman sportif başarıyı yakladı, stadı yaptı. Üstesinden gelmesi gereken en büyük sorun yüksek borç. Bu noktada başkanı olduğu Kulüpler Birliği üzerinden de yürüyerek, esasen tüm kulüpler, ortak bir akılla bir kriz reçetesi yazmalıdır.

FUTBOLCU ÇIK ARADAN
SEVGİLİ topçular! Artık VAR var. Penaltı falan beklediğinizde hakeme lobi yapmayın. Bırakın hakem Riva ile rahatça konuşsun. Zaten binlerce ıslıkta kulağına söyleneni anlamakta zorluk çekiyor hakem, bir de siz meşgul etmeyin!

PAS BAŞARI ORANI!
FUTBOL yazıp çizerken artık en çok istatistiği kullanıyoruz. En seksi verilerden biri de başarılı pas oranı. Ama istatistik yorumlanırsa anlamlı. Yüzde 88 pas başarısıyla oynayan Necip’in bir başarısız pası, çok şeyi alt üst edebildi.

TRAMVAYDA FUTBOL
KABATAŞ tramvayında taraftarlar ihtiraslı şekilde tartışıyor. Sözü kimseye vermeyen ve bağıra çağıra konuşan bir taraftar Negredo’nun oynatılmasını şöyle savundu: “Tamam idman tekniklerini bilmeyiz ama kaliteden anlarız.”

İYİ ANDA KÖTÜ ANDA!
BEŞİKTAŞ 2-0 öndeyken taraftarlar maçla alakalarını kesip zafer şarkıları söylemeye başladı. 2-1’den sonraysa strese giren taraftar bunu sahaya da yansıttı. Oğuzhan’ın uzatmalardaki destek talebi bile yuhalamayla karşılandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle