« Hürriyet.com.tr
MENÜ

 Beşiktaş maça niye çıkmadı(!)

18. dakikada Avcı, kulübedeki yardımcısına dönüp, “Bu skor gerçek mi” diye sormuşsa, şaşırmam.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

Beşiktaş, 2004’teki meşhur Samsun maçında bile son 3 golü 11 değil, 17 dakikada yemişti. Ama o takım 8 kişiydi. Dünkü maçtaysa sahada bir Beşiktaşlı olduğunu iddia etmek zordu! Sanki Beşiktaş maça çıkmamıştı. Kendini şampiyon ilan ederek gelmişti Başakşehir’e ve bunun faturasını da 11 dakikada ağır ödedi.

KAFALARDA ÇOKTAN BİTMİŞTİ

İki pas yapamayan, ayakları birbirine dolanan savunmacılar, ilk kez ortalıkta görünmeyen Atiba, işlemeyen kanatlar... Ama hepsinden öte bildiğimiz Beşiktaş ruhundan eser yoktu. İlk gol Avcı’nın Lyon maçlarını ezberlediğini gösteriyor. Yerden kısa paslar ve garanti adama çıkarılan gollük top... Diğer iki golse Beşiktaş’ın hâlâ olayın farkına varamamasının sonucuydu. 2. devreye Güneş’in Tolgay ile Aboubakar’ı birlikte sokmasını bekledim, ama o 10 dakika daha bekledi. Hoş girdi de ne oldu? Çünkü maç kafalarda çoktan bitmişti. Başakşehir de adeti olduğu üzere, topu Beşiktaş’a verdi, oyalansın diye!

TRİBÜN

GEÇEN SEZON GİBİ...

GEÇEN sezon da Beşiktaş, işi bitirdiğini düşünmüş ve sonra Kasımpaşa’ya yenilerek gerçeğe uyanmıştı. Başakşehir yenilgisi de bu işlevi görürse 3 puan kadar değerli olur. Fenerbahçe derbisinin kıymeti ikiye katlandı. Çünkü ezeli rakibi de şimdi içinden bazı duyguları geçirebilir.

Öyle ya sonrasında Beşiktaş, Bursa deplasmanına gidecek ve kümede kalma derdinde olan Gaziantep’e de konuk olacak. Beşiktaş, bu yenilgiyi krize dönüştürmemeli… Yol kazası saymalı, fakat tedbiri de almalı.

 Beşiktaş maça niye çıkmadı()

BEDAVA TRANSFERLER!

EVET, Demba Ba ilk maçında golünü attı, ancak biraz geç değil mi? Beşiktaş, Lyon’a stoper ve forvet sıkıntısı nedeniyle elendi. ‘Bedava oyuncu’ yerine oynayabilecek oyuncular alınsaydı .

Avrupa macerası da sürüyor olabilirdi bugün.

Neyse Demba Ba’yı dün gördük, peki Ersan Adem Gülüm’ü de görebilecek miyiz? Derbide Tosic yok zira...

MAÇIN YILDIZI: CENGİZ

SADECE dün gecenin değil, sezonun da yıldızlarındandır. İki harika gol, hele ikincisi...

Beşiktaş maça niye çıkmadı()

KİMİN İÇİN OYNUYORLAR?

ŞAMPİYONLUĞA oynayan Başakşehir’in maç öncesi kadrosu anons edildiğinde üç-beş kişiden bile alkış yükselmedi. Bildiğin seyircisiz oynuyorlar!


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler