GeriKenan BAŞARAN Babel’e değil Negredo’ya bak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babel’e değil Negredo’ya bak

LOVE, top kendisine geldiği anda genelde çevre kontrolü yapmadan doğrudan kaleyi düşünüyor.

Ama kaleye sırtı dönükken de bunu yaptığında Beşiktaş’ın ileride top tutması olanıksızlaşıyor. İlk 45’te savunma arkasına bir kez sızdı ve onda da gole çok yaklaştı. Benzer bir pozisyonda da Babel de Talisca’yı golle burun buruna getirdi.

Quaresma olmadığında sadece fiziksel bir yoksunluk değil, aynı zamanda ruhsal bir eksiklik de yaşanıyor. Kaygısız Bay Lens’in ilk devredeki en büyük katkısı savunmada yaptığı kritik bir müdahaleydi.

Pozisyon kısırlığında, Tolga’nın ön taraftan ziyade, arka mahallede takım savunmasıyla meşgul olmasının payı yüksekti. Kanattan top taşınmadı, merkezden yeterli derin top atılmadı... Haliyle soyunma odasına eli boş gidildi. Trabzon’un tüm oyun planıysa bir uzun topta Beşiktaş savunmasının yapacağı hata üzerine kuruluydu. Şeklen pozisyonlar da bulundu ama N’Doye bir Burak Yılmaz değildi.

GALATASARAY TİTREMEYE BAŞLAR

- Güneşin 2. devreye doğrudan Negredo ile başlamasını bekliyordum ama o, yaklaşık 15 dakika daha beklemeyi seçti. Negredo, etrafında bir çevre yaratıyor, Love ise çevreyi dağıtıyor.Negredo, önce kendiğini değil, uygun seçeneği arayan bir golcü. Nitekim, Babel’in attığı ilk golde onun yerinde Love olsaydı yüzde 99 kendisi kaleye vuracaktı.  İspanyolun Babel ile girdiği 2. gol işbirliği klasını bir kez daha tescilledi. Umarım Güneş de artık beratını verecektir. Bu takımın yapısal özellikleri 0-0 giden oyunda evvela Negredo ile başlamayı gerektiriyor.

Üstelik İspanyol kanatta bile oynasa şu Lens’ten daha iyi bir çözüm olacak gibi. Kağıt kalem fikstür analizi yapanlar F.Bahçe-Trabzon aksında Beşiktaş’a sanmam ki 6 puan yazmıştır. Dün akşamla birlikte Başakşehir ve G.Saray’ın ayakları titremeye başlamıştır.

MAÇIN ADAMI: NEGRADO

-  Oyuna girişi maçın kırılma noktasıydı. Atan Babel’den ziyade dün akşam önemli olan attırandı ve o da Negredo’ydu. Top tutttu, duvar oldu, asist yaptı, oyuna akıl kattı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle