« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 yaşında Avrupa'da tarih yazamadı

MEDİPOL Başakşehir’in oyuna başlangıcı, ‘bir yıllık tarihi’ndeki ilk Avrupa maçının acemiliklerini taşımıyordu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kenan Başaran

Kenan BAŞARAN

İlk çeyrek saat geçildiğinde, “Bu tur geçilir” kokusu bile alınmaya başlanmıştı. Başakşehir’in en büyük acemiliğini takımın milli kalecisi Volkan Babacan yaptı. Sonucu: Penaltı, kırmızı kart ve 1-0...


İKİNCİ GOL KAÇINILMAZDI


Gole rağmen oyunun rengi çok fazla değişmedi. AZ Alkmaar, tempoyu yükseltme ihtiyacı duymadan skordan memnun bir havada oynadı ilk devrenin geriye kalan yarım saatini. Başakşehirliler ise, rakip ritmi yükseltmeyince 10 kişi kaldıklarını pek hissetmediler ve hatta 26’da Badji ile direğe de takıldılar. John van den Brom, ikinci 45’e hücum gücünü üçleyerek girdi. İkinci gol arzusu haliyle kalp atışlarını artırdı ve oyun Başakşehir sahasına yığıldı.
Bozbaykuşlar, baskıya ancak şuursuzca top uzaklaştırarak mukavemet etti. Elbet bu bir kurtuluş değildi. İkinci gol kaçınılmazdı. Daha fazlası da olabilirdi.


MOSSORO’YU DA AVCI ATTI!


Abdullah Avcı, Emre Belözoğlu hamlesini daha önce yapıp acaba AZ Alkmaar’ın ikinci golünü önleyebilir miydi? Daha da önemlisi, Volkan Babacan’ın atılması nedeniyle mecburi oyuncu değişikliğinde kenara alınması gereken kişi Mossoro mu olmalıydı?
Avcı, teknikten değil, fizikten yana tercihini kullanınca, elinde özellikle ikinci 45’te rakibi tehdit edecek silahı da kalmadı.
1 yaşındaki Başakşehir, ilk sınır ötesi karşılaşmasında tarih yazamadı ama 2-0’a rağmen ‘Avrupa macerası bitti’ de denilemez.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler