« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayıp değil ayıp

HANi hep konuşuruz ya... ‘Türk takımları Mart’ı göremez’ diye...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Galatasaray Ağustos’u da göremedi. Bu skor birilerini götürür. Götürse ne olur ki? Yazık oldu Galatasaray’a. Göz göre göre geldi bu rezalet.Tudor ile devam kararı, kırpılmış yıldızların transferleri, her şey yanlıştı. Liderlik, temelini güvenden alır. Güven biterse yakında lider de gider, onun altındaki yönetici de.

2-0’ın rövanşında Galatasaray için ‘kilidi kim açardı’ diye sordum maç öncesinde. ‘Sneijder’ dedim, ‘Bruma’ dedim, hatta ‘Podolski’ dedim. Deplasmanda kendi değerinin kat kat altında bir takıma 2-0 yenildikten sonra evinde 32 bin seyircinin desteği ile Galatasaray maça böyle başlayamaz. İlk pozisyonu ilk yarı sonunda bulmak G.Saray’a yakışmaz.

PARA VE SKOR

- Geldiği günden beri yazdım. Hajduk, PAOK, Karabük’te hocalık mazisi G.Saray’a yetmez diye. Dünkü maç öncesi gazeteci arkadaşlara “Sezon başlamadan istifa etmemi mi istiyorsunuz” diye sormuşsunuz sayın Tudor. Hayır ben aslında geçen sezon bittiği gün istifa edip gitmenizi bekliyordum. Bu sezonu da iyi bitiremeyeceğinizi ama G.Saray’ı bitireceğinizi biliyordum.

Belhanda, Gomis, Mariano ve Maicon... Bonservisleri ve 1 yıllık ücretleri toplam 50 milyon Euro...

Paraya bak paraya.

Ve skora bak skora...

MAICON’U KiM ALDI?

- Dostum Dursun Özbek; liderler, doğru işi yaparlar. Yöneticiler de işi doğru yaparlar. Galatasaray’da ikisi de yanlış gidiyor. Son iki yıl 6. ve 4. bitirildi, 20’ye yakın futbolcu alındı. Alınanlar oynamıyor,oynamayanlar satılamıyor, paralar geri gelmiyor, hep zarar, zarar..

İsveç ekibinin ligi sürüyordu, tamam... Fizik güçleri, kollektif anlayışları, yardımlaşmaları hepsi normal. Ama bu normali bozacak  normal bir G.Saray yoktu, Ne dün, ne de geçen hafta.

Gomis’e top gelmesi lazım, madem para verdin getirt. Bence tek olmamalı hücumda. Belhanda, Sneijder’in yarısı kadar görünse sahada takım da göbek atar, taraftar da.

Bu ağır, yavaş, beli dönmeyen Maicon’u kim kakaladı G.Saray’a? Ahmet bu savruk haliyle G.Saray’ın stoperi olamaz. Selçuk bıkkın, yorgun, Yasin, Tolga, Carole lidersiz takımın ve heyecanı aklının önündeki hocanın kontrolünde karaya çıkmış balık gibi. G.Saray’ı zor günler bekliyor.

Ama bu veda ne G.Saray, ne Türk futbolu için kayıp kabul edilmemeli. Olsa olsa çok büyük bir ayıptır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler