« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geçen yıldan zor olacak

İYİ başlamalıydı İsmail Kartal. Dört yıldır yardımcı antrenördü bu takımda...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Şampiyonluk kazanan ve istifaya zorlanan bir teknik adamın yerine getirildi başkan Yıldırım tarafından. Artık Yanal’ın değil, başkanın yardımcısı. İyi başlamalı, ilk maçında Olympiakos gibi güçlü bir takım karşısında, hem kendini hem de başkanın aldığı kararı taraftara alkışlatmalıydı.
Egemen ve Gökhan Gönül dışında geçen yılın ideal 11’iyle maça başladı Fener... Maçın genelinde kontrollü, ayağa paslı, yavaş, pozisyon yaratmakta zorlanan görüntü, geçen senenin agresif, rakip alana hızlı giden ve rakibi telaşe eden futbolunu aratıyordu. Kuyt’ın takıma katılması, Caner’in bıraktığı form çizgisinde kalması, Topal’ın hem defans hem orta saha aksiyonlarında arı gibi olması, Fenerbahçe’nin artılarıydı.

Salih neden gitti!

Eksiler daha çok... Emenike ve Sow’un üstün yeteneklerine rağmen devamlılığı olmayan, kopuk ve düşük konsantrasyonlu futbolu umarım bu hazırlık günlerinde kalır. Meireles’i bu yıl da böyle silik göreceksek, Salih Uçan’ın niye gönderildiğine çok yanarız. Fenerbahçe defans göbeğinde Alves, Bekir, Egemen birer yaş daha büyüdü ve taraftarı bu ağır bloktan ötürü bir endişe bürüdü. Fenerbahçe’nin kadrosu yaşlı... Bu yıl işleri, bence geçen yıldan daha zor.
Gecenin en güzel anları gol anlarıydı. Üç muhteşem duran top golü, üçü de sol ayakla, üçü de harika falsoyla... Özetle, çok sıcak nemli bir havada oynamak zordu. Zaten maçın futbol taşıyan bölümü 30 ile 45 dakikaları arasındaydı. Olympiakos, güçlü bir ekip. 4 yıldır Yunan liginin şampiyonu... Onlar da Fenerbahçe gibi fizik olarak hazır değiller. Kasami, Masuaku, Botia, kumaşı iyi futbolcular... İsmail Kartal, iyi başlangıç yaptı. Taraftarın ona sevgisi tam, güveni o kadar değil. İsmail Kartal, başkanla birlikte bu yaşlı kadroyu şampiyonluğa götüremezse, götürenin niye gönderildiği tekrar gündeme gelecektir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler