« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Düşen ile düşünen

Hiçbir kurum, şirket, takım yaptıklarını hep yaparak, harfiyen uygulayarak başarılı olamaz. Bir takımı başarıya götüren strateji, sürekli yenilenen bir süreçtir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Strateji oluşturulamadı, bu süreç Pereira yönetiminde hiç yenilenmedi, aynı kaldı. Bir de F.Bahçe gibi takımı; korkusuna itimat eder hale getirip, önce savunma sonra bir at üstüne yat felsefesiyle 99 yıllık cesur, atak, öncü, golcü kimyasından uzaklaştırdı Pereira.


Tepebaşında Kasımpaşa'nın Kayseri'ye 2-1 yenilmesiyle Mersin İY için bitmişti her şey... Düşen bir takımla bu şampiyonluk yarışında '3 haftada nasıl bu kadar geriye düştüm' diye düşünen bir takımın maçıydı. Yunan adası Leros'taki dostum Dimitiri'yi biliyorsunuz. Olympiakos hocası Pereira'nın F.Bahçe'nin başına getirlidiğni duyunca, "Olmaz, Portekizli F.Bahçe'yi taşıyamaz" demişti.


Resmi bir futbol topunda 32 parça bulunur. Bu deri yamalar 642 dikişle birbirine tutturulur ve top olur. RVP, Nani, Fernandao, Topal, Gökhan, Caner, V.Demirel takımın yabancı ve yerli ağaları arasındaki 24 dikişi bile tutturamayan, kaynaşmayı sağlayamayan otoritesini ve futbol bilgisini sorgulatan Pereira, bu zengin kadrosuyu yönetememiştir.

MAÇIN KIRILMA ANI


Maça çıkarken kümede kalmasının mümkün olmadığını bilen Mersin İY, 90 dakikayı tamamlamak için sahadaydı. 


YA BİR DEĞİŞTİR VITOR KARDEŞ


DÜNE KADAR son 3 maçta kazanamayan ve sadece 2 gol atarak şampiyonluk avantajını Beşiktaş'a kaptıran Fenerbahçe'nin artık beklemekten başka yapacağı bir şey yok. Dün kümeden (matematiksel değil) düşmüş Mersin İY karşısında ilk 9 dakikakada Volkan Şen ile bulunan goller bile tribünlere heyecan vermedi. Belli ki seyirci son haftalarda kaybedilen puanların geri geleceğine inanmıyor.


Serkan, Nakoulma, Mitrovic gibi 3 asından yoksun ve PTT Ligi'ne gitme psikolojisi içindeki Mersin'e karşı Pereira aynı G.Saray'a oynadığı düzende oynattı Fenerbahçe'yi. 4-2-3-1. Ya bir değiştir Vitor Kardeş. Nedir bu savunma sevdası? Ersun Yanal'ın Fenerbahçesi gibi rakibe saldıran, presle bozup dağıtan ve gol aşkıyla yanan bir F.Bahçe istiyor taraftar.


MAÇIN ADAMI


F.Bahçe taraftarı... 5 puan geriye düşüşün faturasını gerekli isimlere kestiler.

 


İLK GİDECEKLER LİSTESİ


1- Pereira, 2- Nani, 3- Van Persie, 4- Diego. İlk elden çıkarılacaklar listesinin başına yazılmalıdır. Çin ve Katar kara pazarında isimleri hala iş yapan futbollarıyla veteran görüntüsü veren bu 3 futbolcudan F.Bahçe'nin alacağı fazla bir şey yok.
Pereira,  Fenerbahçe ona çok büyük geldi.

PERİRA'YA TAKIM BULDUM


PEREIRA'ya bir takım buldum. Dün evinde Basel'den 7 gol yenen St. Gallen'in Pereira felsefesine ihtiyacı var. Ona torpil yapacağım. Çin'e değil İsviçre'ye gönderiyorum.


 F.Bahçe'de sular ısınacak. Transferi gelen Gönül, Topal, Erkin bir yanda, yönetimin soğuk tavrı diğer yanda. Sıcak su, soğuk sudan daha çabuk donar.Bu biline.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.