Geriİlker YASİN  Anlaşılır imza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

 Anlaşılır imza

 Anlaşılır imza
refid:98 ilişkili resim dosyası

Kestirmeden, laf salatası yapmadan söyleyeyim: Igor Tudor Galatasaray’ın hocası olamaz.

Split, PAOK, Karabük kariyeri G.Saray’a yetmez. Bazılarına göre ‘Yeniköy Manavı’ ünlü İspanyol hoca De Bosque “Bilginiz sadece futbolla sınırlıysa kaybettiniz demektir” der. Bu cümleyi çok severim. Tudor, lig arasında şampiyonluk potasında yarışan Riekerink’in yerine ‘acil’ koduyla G.Saray’ın başına getirildi. Bence Tudor da onu getirenler de G.Saray’ın yönetilmesine, büyütülmesine sadece futbol bilgisinin yeterli olmadığını halen anlayamadılar.

Seyircisiz bir maçtı. Türkiye garabetine bir de futbolun sessizliği eklendi. Nerede geçen haftanın G.Saray’ı... Çok sorduk ‘G.Saray mı iyiydi yoksa Bursa mı çok kötüydü?’ diye. 5-0’lık skor herkesi kandırmış olabilir ama Tudor’u aldatmamalıydı. Bursa maçında alınan galibiyeti ve Bruma şahsında oynanan oyunu, Tudor’la G.Saray yıldızlarının barışması olarak algılamıştık. Dün anladım ki bu Tudor’dan G.Saray’a fayda yok. Neden?

- 18. dakikada Bruma oyundan alındı.

- 7. dakikada ısınmaya başlayan Eren 70’e kadar bekledi.

- Muslera’ya bu kadar kolay gol yediren anlayış için Tudor’dan Muslera’ya özür gerekmiyor mu?

- G.Saray yavaş, ağır, yaşlı, yorgun, hedefsiz, motivasyonsuz ekibiyle gelecek yıl ligden ne bekliyor?

G.Saray’ın başarı isteyen büyük taraftar kitlesi bu gidişle ne bu yönetimi ne bu teknik direktörü  ne de veteranlar ekibine dönmüş kadrosunu kaldırır. Dünkü skor çok şey için anlaşılır imza niteliğindedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle