« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sisler arasındaki Göz’ler

TFF 1. Lig başladığında Süper Lig’e çıkacak takımlar arasında iki favori olan Eskişehir ve Göztepe, beklentinin altında kalarak işi Play-off Finali’ne taşıdılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan Ünsal

Hakan ÜNSAL

Aslında futbolseverler her ikisini de Süper Lig’de görmek istiyordu. Mazileri ve taraftarları ile ligde ihtiyaç duyulan camialar olduğu kesin. Maçlarını oynadıklarında taraftarlarının şovları ve destekleri dillere destan bu iki takımdan hangisi elense üzücü olacaktı. Fakat maçın başında ve ortasında yaptıkları ise kendilerine yakışmadı. İlk yarı sisten oynanmadı desek abartmış olmayız. Finalin güzel havasına sis çöktürdüler ki biraz daha zorlasalar maçın ilk yarısı 90 dakika oynanacaktı.

Bir taraftan da ‘şimdiye kadar oynadığı takımları hep şampiyon olmuş Murat Akın mı, yoksa tecrübe ile sabit şampiyonlukları olan Mustafa Denizli mi?’ sorusunun cevabı da bulundu.

ARIZALI SAVUNMALAR

Saha içinde ise sezon başından beri savunmaları arızalı iki takımın mücadelesi oldu. Eskişehir ve Göztepe lige çıkamadı ve finale kaldıysa bunda iyi hücumculara sahip olmasına rağmen savunmadaki problemlerinin büyüklüğü sebepti. Bu yüzden ilk yarı bol pozisyonlu geçti. Oyun durmasa ve futbolcuların konsantresi bozulmasa nefis bir maç izlerdik.

Göztepe’yi sezon başından beri taşıyan Halil, Jahovic ve Tayfur’a son dönemde formu ile eşlik eden Umut Nayır ve Eskişehir’in etkili hücumcuları Erkan, Mezenga ve Ofoedu’nun ayaklarına bakıyordu herşey. Halil, Tayfur ve Jahovic beklenenden uzaktı ama Umut Nayır da maçın kader pozisyonunu kaçırdı. Ama maçın başından sonuna kadar dengeli oynayan taraf Göztepe hak etti. Aslında çok zevkli bir maç olabilirdi eğer taraftarlar izin verseydi. Maçın yıldızı diyeceğimiz bir oyuncu yoktu sahada. Penaltılar biraz tecrübe işidir ama bu sefer daha tecrübeli olan kaybetti. Göztepe’nin lige gelmesi büyük dark olacaktır. Renk, heyecan ve güzellik katacak olan Göztepe ve Yılmaz Hocamı tebrik ederim...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz