GeriHakan ÜNSAL  Boş derbi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

 Boş derbi

 Boş derbi
refid:348 ilişkili resim dosyası

GALATASARAY için sonucu itibarı ile çok şeyler ifade edecek bir derbi idi. Oyuna daha agresif, rakibi rahatsız edecek dozda sert başlaması doğaldı.

Galatasaray maça başlangıç tercihini yüksek tempo yerine Fenerbahçe’ye deplasmanda olduğunu hatırlatacak sertlik olarak kullandı. Fenerbahçe ise, sahaya iyi yayılan Galatasaray’ın savunma göbeği ile orta sahadaki ikilisine baskı yapmayı tercih etti. İlk çeyrekte Fenerbahçe’nin planı işledi. Şener’in hatalı pası haricinde kalelerinde tehlikeli pozisyon görmediler.

WESLEY İSTEKLİYDİ

 Sarı kırmızılı takımın ilk yarıdaki sıkıntısı, kendi alanını iyi paylaşmış ve örülü Fenerbahçe savunmasını çözememek oldu. Wesley’in istekli hali ve Podolski’nin ona eşlik etmesi Galatasaray adına artıydı ama sonuca yansımadı. Selçuk ve Tolga’ya da yakın oynanınca sorun büyüdü. Bu bölümler, sürpriz oyuncuların çıkıp maçı aldığı anlara sahip olur. Semih-Ahmet ikilisinden biri, üstelik çok rahat maç çıkarırken, topla çıkış yapabilseler Galatasaray adına sorunu çözen adamlar olurlardı. Galatasaray savunması, ilk defa hatasıza yakın ve Tudor’un istediğine yakın oynadı.

SABRİ VE DEFANS

 Maçın ik yarısının görüntüsü şuydu. Fenerbahçe sorun üretti, Galatasaray’sa o sorunu çözmek için devamlı uğraştı. Galatasaray için en rahat olduğu bölge defansıydı.

Sabri’nin tecrübesi ve sakinliği ile oynadığı kanada hakim görüntüsü önemliydi. Sanırım Sabri ile ilgili olumsuz düşünenler bile Sabri’yi derbideki oyunu için takdir etmişlerdir. Galatasaray defansı, Fenerbahçe hücumcularını kalesinden uzak tutarak iyi iş çıkardı.

 Fenerbahçe, yakaladığı konumu ve oyun içindeki stratejiyi tutturunca konforundan vazgeçmedi ve ilk yarı risk almadan bitirdi. Galatasaray ise devamlı arayış içinde olan ve üretmekte zorlanan taraf oldu.

İkinci yarı da benzer şekilde devam etti. Durumu biraz değiştiren adam taze güç Rodrigues oldu ve Galatasaray en önemli pozisyonunu buldu. Beraberlik Fenerbahçe için memnun olacağı bir sonuç iken, son dakikada gelen gol Şampiyonlar Ligi bileti için avantaj yakalamasını sağladı.

İLK YARI KİM NEYDİ?

- Wesley istekli ama etkisiz,

- Podolski niyetli ama sonuçsuz,

- Bruma arayan ama bulamayan,

- Yasin çabalayan ama yetersiz,

- Lens en formda ama kayıp,

- Van Persie sahada ama sadece ismi,

- Aatıf yetenekli ama bitik.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle