GeriHakan ÜNSAL Başkan etkisi...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan etkisi...

PRANDELLI, sahaya öyle seçimler ve saha dizilişi ile çıktı ki, maçtan önce inanmakta zorlandım.

Balıkesir deplasmanındaki Yasin tercihini normalleştirecek, hafızalara kazınacak bir sistem ile çıkan İtalyan’ın en büyük şansı rakibiydi. Carlos’un Sivas’ı, her takım için geçerli olan bir potansiyele sahip. Sivas’ı rahat yenip fark da atabilirken, aynı zamanda fark da yiyebilirsin.
Carlos, maçtan önce, ‘G.Saray’ı şaşırtacağız’ demişti ama bence asıl şaşıran Prandelli tercihleri ile kendisi olmuştur. G.Saray’ın bir başka avantajı, kendisi gibi lige iyi başlamayan Sivas takımının durumuydu. Galibiyete ihtiyacının olması, Sivas’ı zaafiyetleri tavan yapan bir hale dönüştürdü.

İLKLERİN MAÇI...

G.SARAY ise,sezon başından beri ilk defa reaksiyon gösterdi. Şimdiye kadar oynanan maçların hiçbirinde, Cimbom ilk yarılarda iyi oynamadı. Sivas maçında ise, ilk yarının sonuna kadar oyunda kalan, mücadeleyi üst seviyeden yapan bir takım gördük. Maçtaki farkın oluşmasının sebebi tam da buydu işte. Peki bu agresif reaksiyonun sebebi neydi.
1.’si, takımın kötü gidişe ‘dur’ deme zamanının geldiğine karar vermesi.
2.’si, Ünal Aysal’ın, görevi bırakma kararının oyuncular üzerindeki etkisi.

FELÇ EDEN MÜDAHELE...

G.SARAY’ın, yüksek tempoda ve iyi oynadığı ilk yarıdan sonra, düşen oyun temposu ile oyunun kontrolünü Sivas takımına vermesi, bir kez daha şunu gösterdi ki, takımın koşu ve mücadele kapasitesi yeterli değil. Yani Cimbom,1 saatlik takım. Buna birde, kötü Prandelli müdaheleleri eklenince, Aslan maçlarının son bölümleri, kardiyolog eşliğinde izlenmesi gereken maçlara dönüyor. Fakat unutmamalı ki, G.Saray hâlâ sistemi belli olmayan ve arayış içinde bir takım.

NELER OLDU...

TARAFTARIN her pozisyonda oyuncularına gösterdiği olumlu davranış. Sneijder’ın,yeni pozisyonundaki disiplinli ve iyi oyunu.
Takımın ilk yarıda ortaya koyduğu oyun ve verdiği mesaj.
İkinci yarıdaki düşüşü seyreden kötü müdahale eden Prandelli.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle