GeriHakan ÜNSAL Arayan bulur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arayan bulur

LİGİN ilk maçında her iki hoca da sürpriz kadrolarıyla maça başladı.

Belli ki arayış devam ediyor ve bu sürecek. Prandelli, Şampiyonlar Ligi ile ligde iddialı olmak adına, takımını ve oyuncuları tanıyıp en uygun sistemi bulmak için çok kısıtlı zamana sahip olmanın dezavantajı ile kritik kararlar vermek zorunda. Bu yüzden önde arayışlar devam edecek. Ancak, Mancini gibi her maça farklı oyuncularla çıkan bir hoca olmayacaktır. İlk yarı, eksikler ve arayışların etkisinde tatsız ve boşa geçti.

YENİ CEYHUN, YEKTA

PRANDELLİ, Süper Kupa maçında iki kenarda Olcan-Yasin gibi süratli oyuncu tercih etmiş ama bu isimler yardımcı hakem kıvamında kenarda git-gel yapmışlardı. Bursaspor karşısında ise ciddi bir değişimle kanat hücumcuları olmadan başladı. Bruma’yı önde Burak’ın yanına vermesi de öndeki problemi çözmek içindi. Fakat bu tercih, aynı özelliklere sahip oldukları için çok etkili olmadı. Geçen sezon defans problemlerine, Mancini çözümü olan Ceyhun tercihinin benzeri uygulamasını Prandelli, Yekta ile yaptı. Yekta’nın varlığı, Selçuk ve Melo’yu yerinden edince, sorun orta sahada daha da büyüdü.

MUSLERA KADAR.....

GALATASARAY nasıl oynuyor sorusunun cevabının, ’’Muslera’nın iyi olduğu kadardır’’ olması herşeyi açıklıyor...
Takımda uyumsuzluk fazlası ile hissediliyor. Uyum probleminin kaynağı, oyunculardan ziyade Prandelli’nin de takıma hakim olamamasından kaynaklanıyor. İtalyan, özellikle Olcan ve Umut’u daha fazla kullanmalı. Herşeye rağmen, uzun zamandır kazanılamayan bir deplasmandan galip dönmek ileriki haftalar için büyük kazanç.

DROGBA FARKI

BU sezon G.Saray için en büyük sorun, pozisyon üretmek ve gol sayısında olacak. Çünkü, hem kadro hem de beklentiler itibarıyla üretkenliği yüksek olması gereken bir takım Galatasaray. Burak, çok koşan ve iyi niyetli bir oyuncu. Fakat, Burak tek forvet olarak önde oynacaksa, Prandelli sistemi Burak üzerine yeniden inşa etmeli. Eğer bu olmazsa, Galatasaray’ın en çok arayacağı oyuncu Drogba olacak.