Elif Çongur Kazım Koyuncu’nun Trabzonspor’u
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazım Koyuncu’nun Trabzonspor’u

Bin kere filan yazdım herhalde, bin kere filan söyledim: Kulüpler taraftarlarındır.

Ömrüm oldukça yazarım. Hiç üşenmem bi daha bi daha yazarım: Kulüpler yöneticilerin, başkanların, şunun bunun kimsenin değil, taraftarlarındır.

Taraftar dediğim de müşteri filan değildir; takımların, tribünlerin, renklerin gerçek sahibidir. Yöneticiler, ne zaman taraftarı utandıran şeyler yapsalar yine döner döner aynı şeyi söylerim. Aynı şeyi yazarım.

Geçen sene mesela, takımlarını siyasi bi ziyarette gören bazı Galatasaraylılar isyan etmişti. “Taraftarlığımı askıya alıyorum” ya da “Galatasaraylılığımı donduruyorum” diyen olmuştu. “Çocukluğumdan beri tuttuğum Galatasaray’ı bırakıyorum” diyeni de duymuştum. 

Çok iyi bildiğim, çok yaşadığım, çok tanıdık bi duyguydu. Ne demek istediklerini, ne hissettiklerini, nasıl öfkelendiklerini çok iyi anlamakla birlikte “Askıya maskıya alamazsınız, donduramazsınız, bırakamazsınız. Öyle yöneticiler, yönetimler bilmem ne yüzünden takım bırakılsaydı, tutacak takım kalmazdı memlekette” gibi bi şeyler demiştim.

“Galatasaray sizindir. Herkes gelir geçer;  Ali Sami Yen kalır, Gündüz Kılıç kalır, Metin Oktay kalır, Metin Kurt kalır” demiştim.

Aynı şeyi şimdi, bugün bi daha Trabzonspor için söylüyorum.

Takımlar diyorum taraftarlarındır. Yönetimlerin, yöneticilerin, iktidarların değil. Her şeyi bırakın, bi kere, Trabzonspor, Kazım Koyuncu’nun takımıdır kimse üzmesin kendini. 

Kazım’ın akan suları durdurduğu, duran suları uğruna kudurttuğu takımdır Trabzonspor. Statükoyu deviren, yenilmez denileni yenen, olmazı olduran takımdır. Başkalığımızdır.

Kazım’ın dediği gibi; en neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır.

Trabzonspor Kazım Koyuncu’nun kahramanıdır. Sevdalısıdır. Emanetidir. Bunlar gelir geçer; Dozer Cemil kalır, Şenol Güneş kalır, Suruç’ta kaybettiğimiz kardeşimiz Koray Çapoğlu kalır.  Koskoca Trabzonspor bunlara mı kalacak. Koskoca Trabzonspor.

Fenerbahçe Ali İsmail Korkmaz’ın takımıdır. Trabzonspor Kazım Koyuncu’nun. Galatasaray İbrahim Aras’ın, Beşiktaş halkın takımıdır.

Bu günler gelip geçicidir, mesele bu kadar basittir. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle