« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Soner liderliği eline aldı

BAKTIĞIMIZ zaman Trabzonspor, ligde şampiyonluk, Avrupa’da finaller ve Türkiye Kupası’nda da şampiyonluk hedefliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Açık söylemek gerekirse Trabzonspor’un bu üç hedefe ulaşması için kadrosu yetersiz. Bu tür maçlarda doğru dürüst rotasyon bile yapamıyor. Aslında çok kaliteli bir kadro kuruldu. Vahit Hoca’dan sonra Ersun Yanal ile iyi bir teknik adamın da eline geldi. Trabzonspor uzun yıllardır böylesine transferler yaparak hedeflerini de yüksek tutmamıştı. Bu tarihi fırsatın kaçırılmaması gerekir. Devre arasında yapılacak üç veya dört transferle Trabzonspor bu hedeflerin hepsine ortak olur. Kahin olmaya gerek yok bölgeler de zaten belli. Neyse biz gelelim dün akşamki maça.

Trabzonspor yine o kadar coşkulu ve istekli değil. İlk yarıyı Trabzonspor iki farklı önde kapatıyor ama Manisaspor daha derli toplu ve istekli. Trabzonspor tecrübesi ile iki güzel gol buluyor o kadar. Dün akşam ilk yarıda Soner çok istekliydi ve attığı akıl dolu golle de ilk yarıya damgasını vurdu. Ancak büyük umutlarla transfer edilen ve bir iki göstermelik maç oynadıktan sonra resmen yatan Waris’i hayretle izlemeye devam ediyorum. Belki de maç seçiyor ama bu haliyle normalde 18 kişilik kadroya bile giremez.

NOT BİLE TUTAMADAN...

ANCAK Trabzonspor ikinci yarıya öyle bir başladı ki, Manisaspor daha topu bile göremeden filelerinde iki gol gördü. İlk yarıda takımının maestrosu olan Soner görevini ikinci yarıda da yapmaya devam etti. Soner, Manisaspor karşısında resmen patladı. Demek ki Soner, Waris gibi yatmamış. Yedek kaldığında veya kadroya giremediğinde daha çok çalışarak Trabzonspor’un ilk on birinin değişemeyecek oyuncusu olduğunu da gösterdi. Daha bizler gollerin notlarını bile tutamadan, art arda goller de devam etti. Skor tabelasında dakikalar 55’i gösterdiğinde maç 6-0 oluverdi. Maç her iki takım açısından da bitmişti. Kalan dakikalarda Trabzonspor açısından en güzeli ise skorun o kadar farklı olmasına rağmen maçı bırakmamaları ve disiplinden kopmamaları idi. İlk yarıda fazla tat vermeyen Trabzonspor ikinci yarıda bizleri resmen futbola ve gollere doyurdu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler