« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Prestiji de kurtaramadık

Trabzonspor zaten ilk maçta nakavt olarak havluyu atmıştı. Napoli seyahatı prestij içindi ama o da olmadı. Bazıları (iyi oynadık ama yenildik) diyebilir. Boşu boşuna hayal kurmayalım.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Bu sezonki Trabzonspor, çakar almaz tabanca gibi. Bazen patlıyor ve bazen de susuyor. Başkan ve yönetim diyeceğim ama diyemiyorum. Çünkü, hemen hemen bütün transferleri sayın Hacıosmanoğlu yaptı. Aslında yeni yapılan transferlerin hepsi de nokta atışı gibi yerinde.
Bence Ersun Yanal’da doğru tercih. Diyeceksiniz ki, hepsi iyi de takım bir türlü neden istikrarı yakalayamıyor? İşte bunun için de zaman gerekli. Ben sabırlı olmaktan yanayım. Başkan ve Ersun hoca büyük baskı altındalar. Bazıları da hemen ikisinin de istifa ederek gitmesini istiyorlar. Tamam, diyelimki ikisi de gitti.. Ondan sonra ne olacak?
Gelecek olanlar şapkadan tavşan mı çıkartacak? Zaman istenecek, yeni transferler yapılacak ve Trabzonspor’un en az iki senesi boşa gidecek.

Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama Başkan Hacıosmanoğlu bu kadar imkansızlıklara rağmen, buldu buluşturdu ve geleceğe de yönelik müthiş transferler yaptı. Bundan sonrası onun işi değil. Ersun Yanal ve ekibinin işidir. Unutmayalım ki Ersun Yanal da sihirbaz değildir. Ben açıkça söyleyeyim, bu sezon Trabzonspor’dan bir şey beklemiyorum.
Ha, Avrupa Kupalarına katılabilirse de bence başarı sayılmalıdır. Yıllarca o özlenen Trabzonspor’u bekledik. Yarım sezon daha bekleyelim. İnanın fazla bir şey kaybetmeyiz. Aynı ekibin kalması durumunda, doğru planlama ve bir iki takviye ile Trabzonspor’u önümüzde ki sezon seyretmeye doyamayacaksınız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler