« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nazar değdi

TÜRKİYE Süper Ligi’nin en iyi top oynayan takımlarını seyretmek için bir haftadır sabırsızlıkla bekliyordum.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Beklediğim gibi de oldu ama Beşiktaş açısından. Trabzonspor beni ilk yarıda resmen hayal kırıklığına uğrattı. Aslında her şey iyi başlamıştı. Önce kaleci Fatih, Beşiktaşlı Veli’ye nefis bir asist yaptı. Veli de bu hatayı affetmedi. Daha 5. dakikada gelen bu gol ile Trabzonspor krize girdi.
İlk golün şokunu bir türlü atlatamayan Trabzonspor’da bu kez de Papadopoulos ortaya çıktı. Hiç yoktan takımının ikinci golü yemesine neden oldu. Bu kalitede ve bu tecrübede bir futbolcunun yapmaması gereken hareketler yapınca Olcay da Demba Ba’ya şahane bir gol attırdı. Papadopoulos topu rahatlıkla taça atabilirdi ama atmadı. Bu neyin inadı anlayamadım. Bilic, Trabzonspor’un iki etkili oyuncusu sağda Bosingwa ve solda Yusuf’u resmen kilitlemiş. İki futbolcu da hücuma hiçbir katkı sağlayamadı.
Mehmet Ekici de kalabalık Beşiktaş orta saha oyuncuları arasında kaybolunca Cardozo da doğal olarak hiçbir varlık gösteremedi. Başta kaleci Fatih ve defans hiç güven vermedi. Orta sahada üretken olmayınca son üç haftadır beğeni ile izlediğimiz Trabzonspor sanki birden bire yok oldu.


‘BİR YOL KAZASI’


Beşiktaş güle oynaya maç boyu Trabzon’un üstüne istediği zaman geldi. 84. dakikada da öyle oldu. Serdar düştü kalktı ve topu ceza sahasına soktu. Cenk noktayı koydu. Trabzon kötü oynamadı, yalnızca bireysel hatalar yaptı ve Beşiktaş’ta cezayı kesti. Trabzonspor açısından bunu bir yol kazası ve nazarlık olarak kabul edelim.

Bunları da Beğenebilirsiniz