GeriBayram AYDIN Hoş geldin Trabzonspor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hoş geldin Trabzonspor

MAÇ başlamadan önce şöyle bir kadrolara baktım: Bir tarafta kadrosu yıldızlarla dolu ve hedefleri olan Galatasaray, diğer tarafta ise, hedeflerini kendisi bile bilmeyen ve haftalardır çıkış arayan Trabzonspor var. 

Doğrusu Trabzon’u Galatasararay karşısında merakla bekliyordum. Ancak öyle bir 15 dakika izledik ki inanılmaz. Galatasaray sanki sahanın tek hakimiydi. Trabzon ise, yalnızca savunma yaparak avını bekleyen avcı gibiydi.Trabzon ilk organize atağını 17’de yaptı ve golü buldu. Böylece İstanbul deplasmanında nasıl oynayacağını da kanıtladı.

 

- Gerçi N’Doye boş kaleye attı, ama olsun. Yaklaşık 1.5 sene sonra golle tanışan N’Doye, Türk Telekom’da Trabzon’u adeta kendine getirdi. Tamam, Galatasaray tek kale oynuyor gibi gözüküyor, ama Trabzon’da çok akıllı oynayarak rakibine pozisyon bile vermiyordu. Yani kısacası ilk yarıda Trabzon yıldızlar topluluğunu yalnızca durdurmakla kalmadı, akıllı oyununu golle de süsleyerek gelecek için büyük ışık yaktı.

 

- Tamam, Trabzon sezon başından bu yana çıkış arıyor ancak, bana göre dün akşam ilk yarıda çıkış değil, ancak lige giriş yapmış oldu. Hoş geldin Trabzonspor.

 

 

KAPTAN ONUR DÜMENDE

 

- 2. yarı başlar başlamaz oyunun şekli ortaya çıktı. Galatasaray maçı adeta tek kaleye döndürürken, Trabzon’un buna hiç tepki göstermemesi çok ilginçti.

 

- Tüm hatları ile geriye yaslanan Trabzon, rakibine davetiye çıkartmış oldu. İlk yarıdaki o akıllı oyun gitmiş, yerine skoru koruma telaşı gelmiş.

 

- Hani bir deyim vardır; “Bu güneşe kar dayanmaz” diye. Ama kalede dev duruşuyla Onur Kıvrak vardı. Ne kar dinledi ne de güneş. Ben Trabzonspor’un kaptanıyım ve dümen bende dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle