« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiç tadı yok

TRABZONSPOR belki turu geçer ama hâlâ her yönü ile hazır değil. Sanki topallaya topallaya gidiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Geçen turda da, bu turda da sahada olan mevcut kadro ile Süper Lig’de ancak orta sıralara oynar. Maç başında Rabotnicki karşısında Trabzonspor’un hevesi yok. Ne organize olabiliyorlar, ne de hatırı sayılır pozisyon bulabiliyorlar. Rakibe bakıyoruz, kadrosu ve kalitesi ile Trabzonspor’un yanından bile geçemez ama en azından mücadele ediyorlar. Trabzonspor’da o da yok. Kalecisinden en ucuna kadar ne uyum, ne de ahenk var.
Mehmet Ekici olmayınca liderliğe soyunacak futbolcu da yok. “Belki Erkan Zengin o görevi yapar” diyoruz ama o da ne hikmetse yedek kulübesinde. İkinci yarıda da değişen fazla bir şey yok. Şota da oyundan memnun olacak ki değişikliğe çok geç gitti. Geride olmasına rağmen tempoyu da artıramayan Trabzonspor sanki skora razı bir görüntü verdi.


GEMİYİ BIRAKMAYAN KAPTAN


Bu takıma kimler geldi, kimler gitti... Kimi efsane oldu, kimini ise hatırlayan yok. Bana göre Trabzonspor’un son yıllardaki efsanesi Onur Kıvrak’tır. Belki müsaade etseler daha uzun yıllar efsane olmaya da devam edecektir. Ama rahat bırakmadılar! Kişiliği, karakteri ve sporculuğu ile Onur Kıvrak, bazıları yokken Trabzonspor’u ismine yakışır bir şekilde temsil etmiştir. Bazıları, İstanbul takımlarının cazibesine kapılarak giderken, cömert teklifleri elinin tersiyle itmiştir. Her ne olursa olsun gemiyi terk etmemiştir.
Herkes işini yapmalı, mesela Onur Kıvrak kaptanlığını ve kaleciliğini daha düne kadar layıkı ile yapıyordu. Gördüğüm kadarı ile Trabzonspor’da bir yetki kavgası var. Aslında yok. Çünkü Süleyman Hurma hepsinden yetkili! Şota da tam ona göre bir teknik direktör. Kaptanı, kalecisi, en önemli oyuncusu UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde kamptan gönderiliyor, neredeyse sesi bile çıkmıyor. Pardon, sesi çıkıyor ve abisinin arkasında yer alıyor! Kol kırılıp yen içinde kalmalıydı. Ama başka hesaplarınız varsa da bilemem. Peki şimdi ne olacak? Kusura bakmayın ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.