GeriBayram AYDIN Fırtınadan 'Es'er yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fırtınadan 'Es'er yok

TRABZON’da yazdan kalma nefis bir hava, zemin güzel ama tribünler boş.

İlk yarıda futbol ve mücadele de Trabzonspor açısından yok. Kupa maçının yıldızı Soner hiç yok. Yalnızca forması sahada. Sanki Trabzonspor kanatları kırılmış ve uçamayan kuş görüntüsünde... O haftalarca övgüler yağdırdığımız Bosingwa’ya sanki nazar değmiş. Top almak istemiyor, çok isteksiz ve oyuna hiç katkısı yok. Defans bildiğiniz gibi ağır ve kademe anlayışı hiç yok. Eskişehirspor’un forveti Mori ne zaman ceza sahasına geldiyse gol pozisyonu buldu. Bunlardan birini de gol yaptı.
İlk yarıda Trabzonspor mu ne yaptı? Tam anlamı ile hiçbir şey. Doğru dürüst gol pozisyonu bile yok. Hep sol kanattan gelmeye çalıştı ama başarılı olamadı. Yusuf çok hareketli ve istekli ama İshak ona ayak uyduramıyor. Tabii ki Eskişehirspor’un sağ beki Kamil’in de harika oynadığını unutmamak gerekir. Berkay’a da ayrı bir parantez açmak gerekir. Ortadan gelen tüm Trabzonspor ataklarında yaptığı akıllı müdaheleler ve mücadele ile Trabzonspor forvetlerine göz açtırmadı. Trabzonspor orta sahada üstünlüğü rakibe kaptırınca ilk yarıda organize olamadı ve dolayısı ile de soyunma odasına boynu bükük girdi.

ACELECİLİK

İKİNCİ yarıda bir şeyler değişir dedik ama yine eski tas eski hamam misali. Koskoca bir 45 dakika var ama nedense Trabzonspor’da bir acelecilik ve telaş var. Bir türlü sakin olup da rakibini baskı altına alamıyor. Alamadığı gibi inanılmaz kontrataklar da yiyor. Bosingwa sağa biraz hareket getirdi ama yetmedi.
Eskişehir 5-6 maçta bulamadığı kadar pozisyon buldu. 73. dakikada Ömer cömert davranmadı ve farkı ikiye çıkardı. Özer’in golü yalnızca umutlandırdı. Ömer kaf dağının ardındaki umutları kırıp son noktayı koydu. Trabzon ne ilk yarıda ne de ikinci yarıda kazanmak adına hiçbir şey yapmadı ve Eskişehirspor da bileğinin hakkıyla üç puanı almayı başardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle