GeriBayram AYDIN Çirkin ve güzel
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çirkin ve güzel

TRABZON’da hava da güzel, seyirci de güzel, zemin de güzel.

 İlk yarıda çirkin olan Trabzonspor’du. Yedi hafta geride kaldı Trabzonspor bir türlü takım olmayı beceremedi. Akhisarspor karşısında ilk yarıda Trabzonspor bir türlü organize olamadı ve oyun kuramadı.

 

Bir kere Trabzonspor’un ne oynadığı ve nasıl oynamaya çalıştığı hiç belli değil. Orta sahada usta ayaklar var ama hiç ortaya çıkamıyorlar. Yani Trabzonspor kaptansız bir gemiye benziyor. Orta saha o kadar kopuk oynuyor ki, ne defanstan doğru dürüst top alabiliyor, ne de hücuma katkı sağlayabiliyor. Trabzonspor’un bu oyun anlayışı ile gol atması veya galip gelmesi mucizelere bağlı. Suk diye bir forvetleri var ama yalnızca kağıt üzerinde var. Kim almış, nasıl almış veya hiç mi seyretmemişler anlayamadım. Alt yapıdaki Muhammet Beşir’e bu kadar şans verilseydi, şimdi onun gollerini konuşabilirdik.

 

FATİH PANTER GİBİ

 

İkinci yarı başlarken ise sanki Trabzonspor’a sihirli bir el değmiş gibiydi. Yedi dakikalık bir fırtına izledik. Önce Suk, ardından Okay ve son olarak da Mustafa Akbaş. Çizgiden topu geçiremediler çünkü kalede Fatih adeta bir panter gibiydi. İlk yarıda hiç isabetli şutu olmayan Trabzonspor, ikinci yarıda Akhisar kalesini adeta bombardımana tuttu. İlk yarıda nasıl gol atması mucizelere bağlı ise ikinci yarıda da bu kadar isabetli şuttan birisinin bile gol olmaması daha büyük mucizedir. İlk yarıda ki rezaletten sonra ikinci yarıda ki Trabzonspor ışık verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle