« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenman maçı

MANİSASPOR’dan bu maçta çok daha büyük performans ve üst düzey mücadele bekliyordum. Bir hafta önce tarihi bir fark yediğiniz Trabzonspor’u kendi evinizde ağırlıyorsunuz. Ama ne doğru dürüst mücadele ediyorsunuz ne de galip gelmek için bir çaba gösteriyorsunuz.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Sanki Trabzonspor’a antrenman vermeye çıkmış bir takım görüntüsünde. Güya sahaya tam kadro çıkarak ve en azından galip gelerek rövanşı almak istiyorsunuz. Bunlar yalnızca istemekle olmuyor. Trabzonspor ise çok rahat. Özer ve Mehmet Ekici orta sahaya ambargo koymuşlar. Rakibi hiç küçümsemeden işlerini layıkı ile yapıyorlar. Dün akşam Trabzonspor’da ilk yarıya damga vuran isimlerin başında Serdar geldi. O kısacık boyu ile harika bir kafa golü attı ve annesinin de doğum gününü kutlamayı unutmadı. Arkasından da Yatabare’ye go attırarak , ilk onbir olmasa bile yedek kulübesinde sabırla bekleyeceğini gösterdi.

DAHA ORGANİZE OLMALI

Dün akşam Trabzonspor’un en çok beğendiğim yönü ise yaptıkları pres idi. Rakibi zaten kolay kolay çıkartmıyorlar. Ama daha da iyisi kendi alanlarında rakibe göz bile açtırmıyorlar. Manisaspor ne zaman Trabzonspor yarı sahasına gelse çoğunlukla bocalıyor ve topları da kaybediyor. Tabii ki bunda Trabzonsporlu oyuncuların yaptığı müthiş pres çok etkili oldu. Eğer Trabzonspor diğer maçlarda da bunu başarabilirse işi yoluna koyabilecek gibi. Trabzonspor ilk yarıda iki gol buldu. Birisi klasik duran top, diğeri de onun benzeri yan top. Tamam duran toplarda ki Trabzonspor’un üstünlüğünü her kes biliyor. Ama daha organize gelmesi gerekir. Çünkü Trabzonspor’un bu özelliğini bilen takımlar ona göre önlem alarak çok kolay puanlar alarak gidiyorlar. Eskişehirspor örneği gibi.

İKİNCİ YARI SIKMADILAR

Zaten bu tür maçlarda teknik adamlar daha çok forma şansı bulamayan oyunculara görev veriyorlar. Manisespor ile oynanan ilk maçın yıldızıydı ve mükafatını da Eskişehirspor ile oynanan lig maçında ilk on bir olarak aldı. Ama ne Eskişehirspor maçında ne de dün akşam ki maçın ilk yarısında gösterdiği performans ile, yedek kulübesinde çok rahat olduğunu ispatladı. Trabzonspor ikinci yarı da da kendisini hiç fazlı sıkmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler