« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 puan peşinde!

Trabzon’un, Başakşehir karşısında ilk yarıda en iyi oyuncusu yine Esteban’dı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Gerçi Başakşehir’in 8. dakikadaki golünde topu çıkarmak isterken kendi kalesine gönderdi ama ondan sonra takımını farktan kurtardı. Başakşehir kendi sahasında kalıp kontralarla yüklenmek istedi. Trabzon bu zaafı yeterince değerlendiremedi.

Ancak Trabzon’un hakkını yemeyelim, diğer maçlara göre daha iyi mücadele ettiler ve istediler. Fakat gol yollarında çok etkisiz kaldılar. Muhammet, Başakşehir defansı arasında kayboldu. Trabzon en azından kendi sahasında çift forvet oynamalı. Yediği golden sonra kendini bozmayan Mandıralı’nın ekibi, ‘fırtına’ gibi olmasa da rüzgar estirdi. İlk yarıda uzatmada Özer Hurmacı’nın kaçırdığı net gol pozisyon gol olsa karşılaşmada dengeleri değiştirebilirdi.

MAÇIN KIRILMA ANI

İlk yarının uzatmaları oynanırken Özer’in müsait durumda topu dışarı atması.

FORVETSİZLİK

İlk yarıda olduğu gibi, ikinci yarıda da Trabzonspor iştahlıydı. Defansta dikkatlilerdi. Orta saha çok çalışkandı, ama üretken değildi. Trabzon’un problemi, forvetlere pozisyon hazırlayamamak. Durum böyleyken Cardozo’nun hâlâ kenarda tutulmasına da anlam veremiyorum.
70’li dakikalara kadar kontrol Trabzon’daydı. Daha sonra Başakşehir dengeyi kurdu. Trabzon yorulunca özüne döndü! Kendi saha ve seyircisi önünde geriye çekilip 1 puanın peşine düştü. Sonuç olarak bordo mavililer bu puana sevinmeli...

MAÇIN ADAMI

Hem defanstaki görevini layığıyla yaptı, hem de attığı golle iyi oyununu süsledi Akakpo.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler