Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA, Beşiktaş'a duruşma tarihi verdi

Beşiktaş, UEFA Avrupa Lig Lyon maçında yaşanan olaylar sonrası verilen cezaya karşı UEFA Temyiz Kurulu'na itirazda bulundu. UEFA, Beşiktaş'ın Lyon maçı sonrası verilen cezaya itirazı üzerine 13 Temmuz'a duruşma tarihi verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA, Beşiktaş'ın Lyon ile deplasmanda oynadığı maçta çıkan olaylar nedeniyle verdiği cezalara yapılan itirazı 13 Temmuz'da duruşmalı toplantıda değerlendirecek.

Lyon'da 13 Nisan 2017'de oynanan UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı öncesinde saha dışında başlayan olaylar, saha içinde de devam etmiş ve Fransız taraftarlar saha zeminine inerek maçın 45 dakika geç başlamasına sebep olmuştu. UEFA, bu olaylardan sonra her iki kulübe de 2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası ve 100 bin Euro para cezası vermişti. Beşiktaş, cezaya yaptığı itirazda duruşmalı toplantı talep etmişti. Siyah Beyazlıların bu isteğini dikkate alan UEFA, kulübe gönderdiği yazı ile 13 Temmuz Perşembe günü saat 09:30'da duruşmalı toplantı yapılacağını bildirdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 13 Temmuz'daki toplantıda bizzat yer alarak savunma yapacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz